۲۴ خرداد ۱۳۹۴، ۱۶:۱۹

شورای شهر تصمیم گرفت؛

ورود موتور سیکلت به بازار عودلاجان ممنوع می شود

ورود موتور سیکلت به بازار عودلاجان ممنوع می شود

اعضای شورای شهر تهران یک فوریت طرحی را به تصویب رساندند که به موجب آن بازار عودلاجان نیز به مصوبه "ممنوعیت ورود موتور سیکلت ها به بازار های مسقف محدوده خیابان ۱۵ خرداد" ملحق شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، در توضیح این طرح گفت: اواخر سال گذشته طرح مزبور از سوی کمیسیون عمران و حمل و نقل مطرح شد ،اما با توجه به مشکلات عدیده ای که تردد موتور سیکلت ها در محدوده بازار عودلاجان به وجود می آورند الحاق این بازار به طرح مذکور نیز پیشنهاد شد.

وی ادامه داد: در ماده واحده این طرح آمده است که به منظور حفظ امنیت کسبه در محدوده بازار مرکزی شهر تهران طرح ممنوعیت ورود موتور سیکلت ها در ساعات کاری به محدوده ی تعیین شده و پیاده راه های منتهی به بازار ارائه می شود.

سالاری افزود: این محدوده  از شمال به خیابان ۱۵ خرداد،از شرق به خیابان مصطفی خمینی ،از غرب به خیابان خیام واز جنوب به خیابان مولوی محصور می شود.

رئیس کمیسیون شهر سازی و معماری شورا، گفت در پیشنهاد ارائه شده بازار عود لاجان نیز به این محدوده ها اضافه می شود. این در حالی است که شهرداری منطقه ۱۲ پارکینگ هایی برای موتور سیکلت ها در این محدوده تعبیه خواهد نمود.

در ادامه بررسی این طرح رحمت الله حافظی به عنوان مخالف طرح، گفت: ما در شهر تهران طرح جامع داریم طرحی که شناسنامه و سند تهران است. بنابراین نباید اجازه داد طرح ها و لوایح متعدد سبب شود که طرح جامع از ریل خارج شود. در حال حاضر ۴۰۰ طرح موضوعی به شهرداری تکلیف شده در حالی که خیلی از مواقع موضوعات در طرح جامع پیش بینی شده است.

احمد مسجد جامعی نیز به عنوان موافق این طرح، گفت: امروز موتور سیکلت ها موجب مشکلات فراوان در محدوده بازار شده اند و من فکر می کنم اجرای این طرح برای خود آنان نیز مفید خواهد بود.

در نهایت اعضا به یک فوریت این طرح با اکثریت آرا رای موافق دادند.

کد خبر 2778789

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha