تورم روستایی همچنان ۱۳.۱ درصد است

مرکز آمار ایران، نرخ تورم روستایی در دوازده ماه منتهی به تیر ماه سال ۹۴ را معادل ۱۳.۱ درصد اعلام کرد که این رقم نسبت به ماه گذشته تغییری نکرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، گزارش مرکز آمار ایران از شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در تیر ماه سال ۹۴ حاکی از آن است شاخص کل (برمبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در تیر ماه سال ۹۴ عدد ۲۲۵.۱ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۱.۲ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۲.۶ درصد که نسبت به همین مدت در ماه قبل (۱۳.۷درصد) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در این ماه به رقم ۲۴۷.۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۴ درصد افزایش نشان می دهد.

شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۵ رسید که نسبت به ماه قبل ۱.۵ درصد افزایش نشان می دهد.

شاخص گروه اصلی خوراکی ها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۴.۷ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم ۱۲ ماهه این گروه ۱۰.۴ درصد است.

شاخص گروه اصلی خوراکی ها، آشامیدانی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۳.۹درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در ۱۲ ماهه منتهی به تیر ماه نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماه منتهی به خرداد ماه ۹۴ (۹.۴) افزایش یافته است.

شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در تیرماه ۹۴ به رقم ۲۱۰ رسید که یک درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل۱۱.۶ درصد بوده و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به تیر ماه سال ۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۵.۶ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به خردادماه ۱۳۹۴ (۱۶.۳) کاهش یافته است.

کد خبر 2877822

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =