تغییرات درشورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب/ صالحی سومین بار رئیس شد

افزوده شدن یک نماینده به نمایندگان تشکل‌های نشر، حذف ناشر برگزیده دوره قبل و اضافه شدن یک نویسنده، از جمله تغییرات صورت گرفته در ترکیب در شورای سیاستگذاری نمایشگاه بیست و نهم کتاب است.

به گزارش خبرنگار مهر، ترکیب جدید شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب که عصر دیروز با حکم وزیر ارشاد معرفی شدند، تغییراتی را نشان می‌دهد؛ به این ترتیب که برخلاف شورای سیاستگذاری نماییشگاه بیست و هشتم که ناشر برگزیده دوره قبل در آن حضور داشت، امسال هیچ یک از ناشران برگزیده نمایشگاه بیست و هشتم در شورای سیاستگذاری نمایشگاه بیست و نهم حضور ندارند و طبیعتاً در تصمیمات این شورا هم سهمی ایفا نمی‌کنند.

همچنین امسال دو تن از اعضای هیئت مدیره دو تشکل نشر (محمد حمزه‌زاده به نمایندگی از مجمع ناشران انقلاب اسلامی و محمدرضا توکل صدییق به نمایندگی از اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران) به عضویت شورای سیاستگذاری نمایشگاه بیست و نهم درآمده‌اند.

از دیگر تغییرات به وجود آمده در ترکیب شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب، افزوده شدن یک نویسنده (رضا امیرخانی) به این ترکیب است که به نظر می‌رسد این انتصاب با توجه به پرمخاطب بودن کتاب‌های امیرخانی و حضور جدی و فعال او در عرصه‌های مختلف نشر و کتاب در کشور صورت گرفته باشد.

عصر دیروز وبسایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی، سید عباس صالحی را به سمت ریاست بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منصوب کرده است.

در متن حکم علی جنتی خطاب به صالحی آمده است:به منظور برگزاری هر چه با شکوه تر بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال ۱۳۹۵ و ضرورت برنامه ریزی دقیق و اجرای مصوبات شورای سیاستگذاری با توجه به تعهد، تجربه و سوابق فرهنگی و جایگاه مدیریتی جناب عالی، به موجب این حکم به «ریاست بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران» منصوب می‌شوید.

امید می‌رود با استعانت از درگاه ایزد منان، بهره گیری از ظرفیت‌های درون و برون سازمانی در برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی موفق و موید باشید.

همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور احکامی جداگانه، دکتر سید رضا صالحی امیری، علی اکبر اشعری، رضا امیر خانی، مهدی فیروزان، همایون امیرزاده، مرتضی کاظمی، دکتر مسعود شهرام‌نیا، محمد سلگی، دکتر سیدمحمد بهشتی، محمد حمزه‌زاده، مهدی اسماعیلی‌راد، سیدعلی‌اصغر سیدآبادی، محمدرضا توکل‌صدیقی را به‌عنوان اعضای شورای سیاستگذاری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منصوب کرد.

در متن حکم علی جنتی خطاب به اعضا آمده است: نظر به اهمیت و ضرورت بهره گیری از دیدگاه‌های سازنده و کارشناسانه در برگزاری مطلوب نمایشگاه تهران به عنوان مهمترین رویداد فرهنگی کشور و با توجه به سوابق و تجارب ارزشمند جنابعالی، بنا به پیشنهاد معاون محترم امور فرهنگی، به عنوان عضو شورای سیاستگذاری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منصوب می‌شوید.

امید است با بهره‌گیری از تجارب پیشین و ارائه ایده‌های خلاقانه مبتنی بر اهداف، رویکردها و سیاست‌های کلان فرهنگی نظام مقدس اسلامی به منظور توسعه، بسط و ارتقای روزافزون فرهنگ کتاب و کتابخوانی در انجام این وظیفه سترگ موفق و موید باشید.

 

کد خبر 2879282

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =