«ترکش لغزنده» به زودی به بازار نشر می‌رسد

آیت دولتشاه از انتشار رمان جدید خود با عنوان «ترکش لغزنده» خبر داد.

آیت دولتشاه داستان‌نویس در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام خبر چاپ رمان جدید خود گفت: «ترکش لغزنده» سومین کتاب داستانی من و دومین رمانم محسوب می‌شود. «خویش خانه» مجموعه داستان و «این بازی کی تمام می‌شود؟» رمانی است که پیش از این کتاب، به عنوان آثار داستانی ام چاپ شده اند. چون پیش از این کتاب‌های، نمایشنامه‌ای را هم به چاپ رسانده ام.

وی افزود: فضای داستانی «ترکش لغزنده» درباره حاشیه جنگ تحمیلی و آدم های جنگ زده‌ای است که درگیر آن بوده‌اند؛ البته به طور غیرمستقیم. این رمان از نظر مقطع زمانی، دوره های مختلفی را در بر می‌گیرد و اتفاقات مربوط به زندگی چند نسل از یک خانواده را به تصویر می‌کشد. داستان، کاملا تحت تاثیر فضای جنگی است ولی همان طور که اشاره کردم، درباره حاشیه جنگ است و قصه، داستان پسامدهای جنگ را روایت می کند.

این داستان نویس در ادامه گفت: کار جدیدی که نسبت به آثار پیشین ام در این رمان انجام داده ام، تغییر راوی است. «ترکش لغزنده» ۲ راوی دارد و تغییر دادن راوی، کاری بود که برای خودم تجربه تازه‌ای بود. به علاوه سعی کردم ایراداتی که در کارهای پیشین داشتم، در این اثر رفع کنم. رمان «این بازی کی تمام می شود؟» یک فضای دانشجویی داشت و درباره هنر تئاتر بود اما «ترکش لغزنده» چنین فضایی دارد و دوره های تاریخی مختلفی را در آن مورد بررسی قرار داده‌ام. یعنی ۱۰۰ سال پیش، ۳۰ سال پیش و زمان حال، توسط راوی روایت می شود. دوران قاجار، حکومت پهلوی و سال های پس از انقلاب، دوره هایی هستند که خانواده مورد نظر در داستان، آن‌ها پشت سر می گذارند.

دولتشاه گفت: رمان «ترکش لغزنده» به تازگی توسط نشر چشمه چاپ شده و قرار است به زودی با قیمت ۱۰۵ هزار ریال وارد بازار نشر شود.

کد خبر 2903232

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =