۱۹ بهمن ۱۳۹۴، ۱۷:۴۴

عارف در همایش اعتماد ملی:

تهیه برنامه جامع اصلاحات با ۱۲۸ محور/ سهم خواهی نکنیم

تهیه برنامه جامع اصلاحات با ۱۲۸ محور/ سهم خواهی نکنیم

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: ما برنامه جامعی را با ۱۲۸ محور تهیه و بخش ویژه ای را در این برنامه برای محیط زیست در نظر گرفته ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، خبرنگار محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در همایش حزب اعتماد ملی که عصر امروز در موسسه الهادی تهران برگزار شد، با تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: انقلاب ما انقلابی مردمی بود و افتخار ما حضور مردم در همه صحنه ها است و آنچه برای استمرار انقلاب الزامی است نقش آفرینی مردم، تشکل های مردمی و احزاب است.

وی گفت: اصلاح طلبان همیشه یار و همراه انقلاب بوده اند چرا که جریان اصلاحات جریان اصیل انقلاب است و هیچگاه اصلاح طلبان از انقلاب کنار نمی کشند و خود را صاحب و مدیون انقلاب می دانند.

عارف خاطرنشان کرد: درباره مظلومیت اصلاح طلبان حرفهای بسیار زیادی است چرا که امروز جریان رقیب با ابزارهای زیادی که در اختیار دارد از جمله صدا و سیما، کارهای زیادی انجام می دهد اما نتیجه ای که تاکنون گرفته اند این بوده اند که محبوبیت جریان اصلاحات بیشتر شده است. به عنوان مثال برای انتخابات ۹۲ با اینکه در سالهای ۹۰ و ۹۱ فاتحه اصلاحات را خوانده بودند اما دیدید که ما چه نتیجه ای گرفتیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به انتخابات ۷ اسفندماه تاکید کرد: جریان اصلاحات با توجه به ضرورت ادامه مسیر و حفظ دستاوردهای سال ۹۲ از دو سال گذشته حضور خود برای انتخابات ۹۴ ادامه داد تا بتواند حماسه ای همانند انتخابات ۹۲ را خلق کند.

وی با بیان اینکه مشارکت فراگیر مردم و جبهه اصلاحات با استمرار حاکمیت تدبیر و امید در دستور کار ما قرار دارد، تصریح کرد: در این راستا شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان تشکیل شد و انسجام خوبی داشت و تصمیم گیری های شورا بر اساس واقعیت، درک شرایط و ضرورت اعتمادسازی با حاکمیت بود.

عارف گفت: ما در همه برنامه های خود، این جهت گیری ها را لحاظ کردیم و بر اساس این روند باورمان این بود که می توانیم در انتخابات اسفند ۹۴ پیروز شویم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: برنامه اجرایی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان حضور حداکثری و مشارکت جدی در هر شرایطی است که الزامات آن تکمین به قانون است. در این راستا حداکثر تعامل با نهادهای ذیربط انجام می شود.

وی با بیان اینکه ما با توجه به این راهبرد به شعار امید، آرامش و رونق اقتصادی رسیدیم، اظهار کرد: برنامه جامعی با ۱۲۸ محور تهیه شده است که در ۵ بخش برنامه اصلاح طلبان برای مجلس آینده را ارائه کرده است. ما در این برنامه بخش ویژه ای را در ۲۸ محور برای محیط زیست در نظر گرفته ایم.

عارف ادامه داد: با وجود رد صلاحیت های گسترده اصلاح طلبان راهبرد ما هیچ تغییری نکرده است و آگاهانه این هزینه را برای اعتمادسازی در رویدادهای سیاسی پذیرفته ایم و این موضوع را قبول کرده ایم که در یک فضای غیر رقابتی و با امکانات حداقلی فعالیت کنیم و منافع ملی را بر منافع جناحی ترجیح دهیم و در رویدادهای سیاسی حاضر باشیم و از حاشیه ها پرهیز کنیم و بگوییم اصلاحات زنده است.

وی با بیان اینکه باید مسئولیت خود را در مقابل نظام، انقلا و مردم نشان دهیم، گفت: نباید اجازه دهیم مجلسی شکل گیرد تا مانع از اهداف دولت باشد و مجلسی باشد که شجاعت طرح مطالبات و احقاق حقوق مردم را داشته باشد.

عارف تصریح کرد: امروز بسیاری از چهره های شاخص اصلاح طلبان که می توانستند وزن لیست ما را بالا ببرند، حضور ندارند و ما نمی توانیم از این چهره ها استفاده کنیم اما تصمیم به حضور داریم و می توانیم از برجستگان دیگری بهره ببریم.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان تاکید کرد: اتفاقی که در موضوع تعیین صلاحیت ها افتاد زحمت همه از جمله جوانان و نخبگان اصلاح طلبان را دوچندان کرده است و باید با برنامه ای منسجم این ضعف را جبران کنیم و از مردم بخواهیم به لیست به طور کامل رای دهند.

عارف افزود: ما با وسواسی که خواهیم داشت لیستی را تهیه می کنیم که وزین باشد. ما طرح فام (فرم ارزیابی مجلس) را به همه حوزه ها فرستاده ایم تا همه آن را پر کنند تا از این طریق ویژگی هایشان مشخص شود.

وی گفت: ما باید سعی کنیم بهترین ها را به مردم معرفی کنیم و سهم خواهی ها و رفاقت ها را کنار بگذاریم. انتظار ما از همه نخبگان این است که با تمام توان به میدان بیایند تا از این طریق بتوانیم به کمک دولت بشتابیم و برجام های دیگری را شاهد باشیم.

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در پایان تاکید کرد: ما باید جایگاهی تاثیرگذار داشته باشیم و امیدواریم با حضور مردم و نخبگان بتوانیم اکثریت مجلس را به دست آوریم.

کد خبر 3045453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha