۱۹ بهمن ۱۳۹۴، ۱۹:۴۲

بسته خبری - ۲۹

پیش‌بینی شریعتمداری از انتخابات مجلس

پیش‌بینی شریعتمداری از انتخابات مجلس

استان‌ها: پیش‌بینی شریعتمداری از انتخابات مجلس، ثبت جهانی سومین محوطه اورارتویی دنیا، افتتاح یک مدرسه‌ فامیلی، طوفان شن در شرق کرمان و... عناوین بسته خبری امروز است.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: هر روز خبرهای مختلفی در صفحات استان‌های خبرگزاری مهر منتشر می شود که ممکن است از چشم مخاطب دور بماند.

در بسنه خبری امروز خبری می خوانید از قرار گرفتن هفت سایت تالابی ایران در لیست سرخ مونترو  و ثبت جهانی سومین محوطه اورارتویی دنیا، همچنین سری به استان قم می زنیم و سخنرانی شریعتمداری را می خوانید که در مورد انتخابات مجلس پیش‌بینی کرده است.

۷ سایت تالابی ایران جزو لیست سرخ مونترو قرار دارد

بنا بر گفته مدیر ارتباطات دبیرخانه کنوانسیون تالاب های رامسر، در حال حاضر هفت سایت تالابی ایران بر اساس قطعنامه ۳.۲ کنوانسیون رامسر جزو لیست سرخ مونترو قرار دارد ولی بحران تالابی مختص ایران نبوده و در همه جای دنیا شاهد بروز بحران هایی در بحش تالاب ها هستیم.

کامیلا چالمرز تصریح کرده است:  آنچه که امروز به نظر مهم می رسد این است که برنامه ای تدوین شود تا از تالاب ها حفاظت خردمندانه صورت بگیرد و  دریاچه ارومیه یکی از مهمترین تالاب هاست که در صدد تدوین برنامه ای جامع در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی رسانی در مورد آن هستیم.

۲۱ کشور در آغاز تشکیل عضو کنوانسیون رامسر بودند که امروز این تعداد به ۱۶۹ کشور رسیده است.

پیش بینی شریعتمداری از انتخابات مجلس

در ادامه اظهار نظرهای فعالان سیاسی مدیرمسئول کیهان در قم حضور یافت و در جمع مردم این شهر در مسجد جهل مردان اینگونه پیش بینی کرد که در انتخابات پیش رو اصولگرایان پیروز خواهند شد.

وی گفت: در حال حاضر حرکت نیروهای مؤمن و متعهد خوب است و پیش‌بینی می‌شود مجلس آینده مطلوب باشد.

دژ بسطام؛سومین محوطه اورارتویی دنیا ثبت جهانی می‌شود

جلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با اعلام اینکه مقدمات لازم برای ثبت جهانی دژ بسطام چایپاره سومین محوطه اورارتویی دنیا در حال مهیا شدن است گفت: دژ بسطام یکی از آثار مهم تاریخی استان و تمدن بشری است و قابلیت جهانی شدن را دارد.

کراپ‌شده - دژ بسطام

وی از راه اندازی مرکز باستان شناسی بین المللی در مجموعه باستانی و تاریخی دژ بسطام در چایپاره به عنوان سومین محوطه اورارتویی شناخته شده در جهان خبر داد و افزود: با تحویل ساختمان فنی حرفه ای با نظر مساعد مسئولان مقدمات استقرار کامل و شتاب گرفتن فعالیت‌های پایگاه پژوهشی اورارتو شناسی دژ بسطام فراهم شده است.

راه ارتباطی ۱۲۵ روستای آذربایجان شرقی با بارش برف مسدود شد

سری هم به آذربایجان شرقی بزنیم که بارف برف راه های ارتباطی روستایی استان را مسدود کرده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های آذربایجان‌شرقی از مسدود شدن راه ارتباطی ۱۲۵ روستای این استان در پی بارش برف و کولاک خبر داد.

علی هوشیار در عین حال گفت: شهرستان چاراویماق با ۶۰ روستا، سراب با ۲۵ روستا، هریس با ۳۰ روستا و ورزقان و مرند هر یک با پنج روستای محاصره شده در برف بیشترین راه های مسدود روستایی استان را به خود اختصاص داده اند.

همچنین مسئول مرکز مدیریت راه‌های استان زنجان گفت: باتوجه به بارش برف و کولاک، راه ارتباطی بیش از ۵۰ روستا در زنجان مسدود شد.

مسعود خوشکام در گفتگو با خبرنگار مهر در ضمن تصریح کرده است با توجه به وقوع کولاک در استان زنجان احتمال افزایش راه‌های ارتباطی مسدودی وجود دارد.

افتتاح یک مدرسه‌ فامیلی

از شمال کشور به سمت جنوب برویم و آنجا خبری از افتتاح یک مدرسه فامیلی در بوشهر بخوانید. مدرسه ملاصدرا روستای دوتوسور در شهرستان جم با حضور مسئولان افتتاح شد. این مدرسه ۵ دانش‌آموز دارد که همگی اعضای یک خانواده هستند.در واقع چهار نفرشان خواهر و برادرند و یکی دیگر نوه خانواده.

مدرسه ملاصدرا روستای دوتوسور در راستای کمک به توسعه مناطق پیرامونی صنعت نفت و از محل اعتبارات کمک‌های عام‌المنفعه سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس احداث و توسط اداره‌کل نوسازی و تجهیز مدارس استان بوشهر تکمیل و تجهیز شده است.

هشدار برای استفاده کنندگان از سلاح در مراسم عروسی و عزا

گرچه این یک رسم قدیمی در برخی مناطق خوزستان است که در مراسم عروسی و عزا تیر هوایی شلیک می کنند اما چندی قبل خبری منتشر شد که در یک مراسم عروسی استفاده از سلاح باعث مجروح شدن چند تن شد و اتفاقا به دنبال این اتفاق چند تن از اشرار که کارشان این است که در این مراسم با سلاح گرم حاضر شوند دستگیر شدند.

حالا برای محکم کاری هم که شده دادستان دادگاه های انقلاب و عمومی آبادان به استفاده کنندگان از سلاح در مراسم عروسی و عزاداری که موجب بروز حوادث ناگوار می شوند، اخطار داد. احمد شیرعلیزاده امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وجود ظرفیت شیوخ و بزرگان طوایف در زمینه آگاه سازی و هشدار به استفاده کنندگان از اسلحه در مراسم مختلف گفت: بحث اسحله و مهمات از مهمترین مسائل قابل پرداخت و توجه است که همراهی و کمک بیشتر و قاطع تر شیوخ را در این عرصه طلب می کند.

انتشار عکس در فضای مجازی شکارچی را لو داد

یک ماه قبل عکسی از یک متخلف که سه راس کل و بز شکار کرده و آن را در فضای مجازی انتشار داده بود از طریق دوستداران محیط زیست به دست مامورین یگان حفاظت این شهرستان رسید. فرد متخلف دو راس بز و یک راس کل شکار کرده بود و به نشانه افتخار در سطح وسیعی این عکس ها را انتشار داده بود.سرانجام مامورین موفق شدند مکان متخلف را در یکی از شهرستانهای استان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کنند.این متخلف به پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال جریمه محکوم شده است.

وضعیت هوای اصفهان زرد شد

در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت روز گذشته با میانگین شاخص ۱۱۹ هوای اصفهان در وضعیت ناسالم قرار داشت اما در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ به ۹۵ رسید و با توجه به وضعیت مناسب جوی و وزش باد از عصر روز یک‌شنیه، امروز نیز میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان در وضعیت سالم قرار دارد.

امروز نیز هوای اصفهان در وضعیت زرد قرار گرفت و آلودگی هوا افزایش یافت.

طوفان شن در شرق کرمان

از ساعات ابتدای شب گذشته بار دیگر آسمان شهرهای شرقی استان کرمان مملو از غبار و ریز گردها شده است شدت ریز گردها در منطقه به حدی است که دید افقی در شهرستان ریگان به زیر ۱۰ متر کاهش‌یافته است و رفت‌وآمد مردم نیز با چالش جدی مواجه شده است.

ریزگرد

این طوفان شن در حالی در شرق کرمان تا ظهر امروز نیز ادامه یافته است که هم‌اکنون در غرب کشور آسمان بسیاری از شهرها برفی است، بااین‌وجود آسمان کرمان در سال جاری همچنان بخیل مانده و چالش خشک‌سالی را چندین برابر کرده است.

«سزار» جان گرفت

فرمانده انتظامی خرم آباد از غرق شدن پسربچه ۹ ساله خرم آبادی در رودخانه سزار خبر داده و توضیح داده است: ساعت ۱۹ و ۱۰ دقیقه عصر روز گذشته خبری مبنی بر غرق شدن کودکی ۹ ساله در روستای «بوکدر» منطقه سپید دشت به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد با اعلام این خبر بلافاصله تیمی از ماموران انتظامی بخش پاپی به همراه عوامل امدادی برای بررسی موضوع به محل حادثه اعزام شدند.

سرهنگ نجفی ادامه داد: با حضور ماموران در محل مشخص شد، کودک ۹ ساله ای به‌نام مهدی ساکن روستای بوکدر دور از چشم پدر و مادرش در رودخانه سزار غرق شده و جان باخته است. جسم بی جان مهدی به بیمارستان محل منتقل شد که متاسفانه تلاش برای نجات وی بی نتیجه ماند.

قاتل دانشجوی لرستانی بخشیده شد

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان نیز امروز از بخشیده شدن یک قاتل خبر داد و گفت: زن و شوهر داغدیده در مراسم خون صلح در یکی از مساجد شهرستان خرم آباد قاتل فرزندشان را پس از هشت سال بخشیدند.

سرهنگ رضا شیراوژن گفته است: ۲۵ مرداد ماه سال ۸۶ مردی با هویت معلوم به سبب اختلاف دیرینه با یکی از اقوامش تصمیم گرفت با حمله مسلحانه به اعضای این خانواده از آنها انتقام بگیرد. بنابراین قاتل همراه چند همدست عازم روستای «نخود» از توابع شهرستان سلسله می شود و آنها پس از تیر اندازی هوایی و متفرق کردن روستانیان به در خانه یکی از اهالی روستا رفته و به سمت آنها شلیک می کنند.   

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان بیان داشت: در همین موقع پسر یکی از همسایه ها که جوانی دانشجو بوده قصد میانجیگری و پایان دادن به این درگیری را دارد که هدف گلوله قرار می گیرد و به قتل می رسد. قاتل پس از دستگیری توسط ماموران انتظامی در یکی از شعبه های دادگاه کیفری لرستان به قصاص محکوم شد.

وی گفت: خانواده قاتل همچنان با پادر میانی بزرگان، ریش سفیدان و مسئولان انتظامی استان در تلاش برای جلب رضایت بودند تا این که جمعه ۱۶ بهمن امسال خانواده مقتول برای رضای خدا از خونخواهی گذشتند و قاتل را در آئین «خون صلح» که در مسجد فاطمه زهرا (س) شهرستان خرم آباد برگزار شد بخشیدند.

کد خبر 3045553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha