۳ فروردین ۱۳۸۵، ۱۲:۱۵

يكي از مسئولان سايت "يا محمد" در گفت و گو با "مهر": مسلمانان بايد راه نفوذ و توطئه رسانه هاي اينترنتي غرب را سد كنند/ با وجود 1100 لينك متوليان امر اين رقم را براي جهاد اينترنتي در دفاع از پيامبر اسلام ضروري نمي دانند

يكي از مسئولان سايت "يا محمد" در گفت و گو با "مهر": مسلمانان بايد راه نفوذ و توطئه رسانه هاي اينترنتي غرب را سد كنند/ با وجود 1100 لينك متوليان امر اين رقم را براي جهاد اينترنتي در دفاع از پيامبر اسلام ضروري نمي دانند

خبرگزاري مهر-گروه سياسي : تا كنون نزديك به بيست هزار تن از مردم سراسر دنيا به عضويت سايت "يا محمد" كه براي سازماندهي اعتراضات گسترده به توهين رسانه هاي غربي به ساحت مقدس پيامبر بزرگ اسلام در عرصه اينترنتي راه اندازي شده، در آمده اند.

يكي از مسئولان سايت "يا محمد" در گفت و گو با خبرنگار سياسي "مهر" گفت كه "تا كنون 36 هزار نفر، در نظر سنجي سايت شركت كردند و 96 درصد آنها خواستار ادامه اعتراضات اينترنتي به اقدام موهن نشريات غربي در جهت جلوگيري از تكرار اين رفتار زشت شدند".

گفتني است پس از توهين روزنامه دانماركي و چندين روزنامه غربي به پيامبر اسلام، موجي از اعتراضات در كشورهاي مختلف دنيا عليه اين اقدام موهن به راه افتاد كه اين اعتراضات به عرصه شبكه جهاني اينترنت نيز كشيده شده است ومسلمانان سعي دارند در اين عرصه نيز راه نفوذ و توطئه رسانه هاي اينترنتي غرب را سد كنند.

در همين راستا، جمعي از دانشجويان مسلمان دانشگاه هاي جهان با راه اندازي سايت "يا محمد" به سازماندهي اعتراضات گسترده به توهين رسانه هاي غربي به پيامبر اسلام درعرصه اينترنتي خصوصا درسايت جستجوگر گوگل اقدام كرده اند كه سايت مذكور با آدرس http://www.ya-mohammed.com قابل دسترسي است.

اين سايت در حال حاضر به 6 زبان فارسي، عربي، انگليسي، ايتاليايي، فرانسوي و اسپانيايي راه اندازي شده و آخرين اخبار و مطالبي درباره اسلام نيز از جمله ساير عناوين آن مي باشد، اما به گفته يكي از دست اندركاران سايت، به زودي بخش هاي اردو، روسي و چيني زبان آن نيز فعاليت خود را آغاز خواهد كرد.

       

هر كاربر اينترنتي ازطريق وارد كردن ايميل خود و عضويت در اين سايت، به عنوان يكي از محكوم كنندگان اقدام وقيحانه برخي نشريات غربي در توهين به پيامبر اسلام (ص) به ثبت مي رسد.

همچنين اين سايت با اشاره به اين كه درحال حاضرعباراتي چون mohammed و cartoon به پرتقاضا ترين عبارات مورد جستجو در اينترنت تبديل شده اند، سعي دارد تا سايت اعتراض به اين اهانت ها را جزو نخستين نتايج جستجوي اين عبارت ها قرار دهد.

مسئولان سايت در همين راستا از كاربران اينترنتي كه سايت يا وبلاگ دارند خواسته اند كه با قرار دادن كد سايت "يا محمد" در قالب هاي خود، به اين سايت لينك دهند و با وجود آنكه تا كنون بيش از 1100 سايت و وبلاگ آن را لينك داده اند ولي متوليان امر، اين رقم را براي يك جهاد اينترنتي با جبهه كفر كافي نمي دانند.

يكي از دست اندركاران اين سايت كه با خبرنگار "مهر" گفت و گو مي كرد، تصريح كرد: اين دردآور است كه مسلمانان جهان نام عزيزترين شخصيت ديني خود را درسيستم جستجوگر گوگل جستجو كنند ولي با تصاوير موهن از آن گوهر يگانه مواجه شوند و اكنون كه زمينه آن فراهم شده تا اين روند تغيير كند، مديران مسلمان سايت ها و وبلاگ ها همدلي كنند و با لينك سايت "يا محمد" به سايت و وبلاگ خود، تا 28 صفر كه سالروز رحلت آن پيامبر رحمت است، ورق را در موتور جستجوگر برگردانند.

آنچه كه اهميت دارد، اين است كه تلاش هاي دشمنان براي هك كردن بمب گوگلي دانشجويان جهان اسلام تاكنون هيچ نتيجه اي در برنداشته است، اما مسئولان اين سايت به علت كارشكني ها و اعمال محدوديت هاي سرور آمريكايي كه اجازه نمي داد روزانه بيش ازهزار نفر بيانيه اعتراض آميز سايت را امضاء كنند، مجبور شدند سرور آن را تغيير دهند.

يكي از دست اندركاران سايت "يا محمد" در پاسخ به كساني كه مي پرسند چرا هنوز دامنه اعتراضات به رفتار غير انساني و ضد مذهبي برخي نشريات اروپايي ادامه دارد، اظهار داشت: كساني كه اين سئوال را مطرح مي كنند، از عرصه اينترنت اطلاع ندارند و نمي دانند كه دشمنان اسلام ميدان نبرد را عوض كرده و با پايان دادن به درج كاريكاتورها در روزنامه ها، جنگ را به عرصه "پايگاه هاي مجازي" كشانده و هر روز هم اين كار را توسعه مي دهند.

وي با بيان اينكه "بسياري از مسلمانان سراسر دنيا با مسئولان سايت تماس مي گيرند و براي همكاري اعلام آمادگي مي كنند" و تاكيد بر اينكه "تعداد قابل توجهي از N.G.O ها از سراسر دنيا كه مسئولان بيشتر آنها غير مسلمان هستند، اين حركت اعتراض آميز را تائيد كرده و درخواست مشاركت در آن كرده اند" خاطر نشان كرد: مسئولان سايت به زودي با همه كساني كه درخواست همكاري كرده اند تماس گرفته و نحوه همكاري آنها را اعلام مي كنند.  

اين دست اندركار سايت "يا محمد" اين نكته را نيز متذكر شد كه اين سايت در حال حاضر، روزانه 30 هزار بازديد كننده دارد.

او در خاتمه، علت "دو مرحله اي شدن امضاء كردن سايت" مذكور "براي اعلام اعتراض به اهانت نشريات و سايت هاي اينترنتي غربي به پيامبر اسلام" را "تطابق روال "امضاء كردن" سايت با استانداردهاي بين المللي امضاء طومارها و بيانيه ها در راستاي جلوگيري از امضاء هاي غير واقعي و تكراري" و "ارتقاي قابليت دفاع از اين حركت در مجامع جهاني" عنوان كرد.  

کد خبر 305201

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha