۲۲ اسفند ۱۳۹۴، ۱۲:۰۰

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی مساجد اردبیل:

برنامه‌های فرهنگی در مناطق محروم اردبیل توسعه می‌یابد

برنامه‌های فرهنگی در مناطق محروم اردبیل توسعه می‌یابد

اردبیل – مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی مساجد استان اردبیل گفت: در نظر داریم از سال آینده برنامه‌های فرهنگی مناطق محروم این استان را توسعه دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، نادر سقا پیش از ظهر شنبه در جلسه ساماندهی برنامه‌های کانون‌های مساجد اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر ۴۵۲ کانون فرهنگی در مساجد استان دایر است.

وی افزود: از این تعداد ۶۰ درصد در مناطق روستایی فعالیت دارند و باهدف ارتقا کمی و کیفی برنامه‌های فرهنگی در مناطق محروم فعال شده‌اند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی مساجد استان با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی برای گروه‌های سنی و جنسی مختلف به اجرای برنامه می‌پردازند، اضافه کرد: به ویژه در نظر داریم برنامه‌های مختلف از جمله برگزاری کارگاه‌های آموزشی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و مسابقات مختلف را در مناطق محروم افزایش دهیم.

سقا از جمله اهداف درازمدت کانون‌های فرهنگی مساجد را حمایت از آثار فرهنگی و هنری تولید شده و توانمندسازی انسانی دانست و تأکید کرد: بر همین اساس به‌صورت ویژه مناطق محروم موردحمایت قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به استعدادیابی و ساماندهی استعدادهای فعالان کانون‌های مساجد تأکید کرد: در کانون‌های روستایی نیز استعدادهای اعضا در زمینه‌های مختلف شناسایی شده و در اجرای برنامه‌های فرهنگی به کار گرفته خواهد شد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی مساجد استان معتقد است کانون‌های فرهنگی مساجد باهدف مقابله با تهاجمات فرهنگی تشکیل شده است و برای تحقق این هدف برنامه‌های متعددی را تعریف و اجرا می‌کند.

کد خبر 3578461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha