نرخ تورم روستایی پارسال ۱۰.۶ درصد شد

مرکز آمار ایران، نرخ تورم روستایی سال گذشته را ۱۰.۶ درصد اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در سال ۱۳۹۴ براساس پایه ۱۳۹۰ از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.

شاخص کل (برمبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در سال ۱۳۹۴ به رقم ۲۲۶.۹ رسیده که نسبت به سال قبل ۱۰.۶ درصد افزایش داشته و نشان‌دهنده کاهش نرخ تورم سال ۱۳۹۴ نسبت به نرخ تورم سال ۱۳۹۴ (۱۳.۷درصد) است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این سال به رقم ۲۴۸ رسید که نسبت به سال قبل ۹.۸ درصد افزایش داشته است و نشان‌دهنده افزایش نرخ تورم این گروه در سال ۱۳۹۴ نسبت به سال ۱۳۹۳ (۸.۹ درصد) است. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در سال مورد بررسی به عدد ۲۴۵.۲ رسید که نسبت به سال قبل ۱۰.۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در سال ۱۳۹۴ به رقم ۲۱۲.۸ رسید که ۱۱.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است و نشان‌دهنده کاهش نرخ تورم این گروه در سال ۱۳۹۴ نسبت به نرخ تورم همین گروه در سال ۱۳۹۳ (۱۷.۸ درصد) است.

همچنین گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای روستایی کشور در اسفندماه سال ۱۳۹۴ منتشر شد.

شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در اسفند ماه سال ۱۳۹۴ عدد ۲۳۳ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۷.۸ درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۸درصد) کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به اسفندماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) ۱۰.۶ درصد است که نسبت به تورم دوازه ماهه منتهی به بهمن‌ماه ۱۳۹۴ (۱۱درصد) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۵۴.۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوارکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۵۱.۲ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۹ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۱۰.۲ درصد است. شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۹.۸ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن‌ماه ۱۳۹۴ (۱۰درصد) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در اسفندماه ۱۳۹۴ به رقم ۲۱۸.۸ رسید که ۰.۳ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸.۷ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به اسفندماه سال ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۱.۲ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن‌ماه ۱۳۹۴ (۱۱.۸ درصد) کاهش یافته است.

کد خبر 3591260

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =