۲۶ فروردین ۱۳۹۵، ۱۸:۵۴

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمدعنوان کرد:

هنر انقلابی نمایش زیبای ارزش‌ها است/باید با هنربه جنگ استکبار رفت

هنر انقلابی نمایش زیبای ارزش‌ها است/باید با هنربه جنگ استکبار رفت

یاسوج – نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: بی شک هنر انقلاب، انقلاب هنر ماست و جایگزینی ارزش های صحیح الهی به جای ارزش های غلط شیطانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی بعدازظهر پنجشنبه در دیدار با دستگاههای فرهنگی استان به مناسبت هفته هنر انقلاب افزود: در نظام استکباری مفاهیم رنگ استکباری پیدا می کند و فرهنگ نیز لعاب استکباری می یابد و هنر هم به عنوان یک شاخه از فرهنگ، آن هم رنگ استکباری پیدا می کند.

وی با بیان اینکه انقلاب ما که انقلابی علیه استکبار بود بدون شک باید انقلاب فرهنگ و هنر هم باشد، اظهار داشت: این هنر انقلاب و انقلاب هنری است، اگر هنر به معنای زیبایی ها باشد و همچنین حقیقت را زیبا جلوه دادن باشد، بی شک هنر انقلابی این است که ارزش ها را به زیبایی جلوه دهد.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: البته هنر به معنای عام شامل هنر الهی و هنر شیطانی است که در مفهوم خاص هنر شیطانی، هنر نیست، ضد هنر است.

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: هنر می بایست انسان را اعتلا دهد، هنری که نه با شهوت بلکه با روح عفت انسان درگیر باشد و او را ارتقا دهد، هنری که نه با جسم بلکه با روح انسان آمیخته باشد، هنری که نه حیوانیت بلکه انسانیت انسان را رشد دهد.

وی بیان داشت: در دورانی که انقلاب توانست انسان را نجات دهد و ایثارگران و شهدا را به عنوان نمادهای انسانی به جهان معرفی کند، این زیبا جلوه دادن که انسان را پاک و درست تجسم کنند مثل یک حقیقت است.

آیت الله ملک حسینی افزود: با معرفی کردن انسان ها به بشریت یا آموختن به انسان هاست که می شود با روح ایثار و جان باختن برای هدایت انسان های دیگر، بشریت و انسانیت را حفظ کرد و این یکی از هنرهای انقلاب بود.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شهید آوینی انسانی بود که حقیقت را به زیبایی ارائه می کرد، گفت: شهید آوینی ایثار انسان ها را به خوبی جلوه می داد و نماد هنر انقلاب بود.

وی افزود: بزرگوارانی که هرکدام در یک عرصه هنری مشغول به خدمت هستند، انشاءالله مشمول عنایت پروردگار باشید تا بتوانید در واقع انقلاب را که حقیقت دوران غیبت و زمینه پیدایش ظهور امام عصر(عج) است، برای مقابله با استکبار به دنیا معرفی کنید.

آیت الله ملک حسینی زبان هنر را پایدارترین، ماناترین و موثرترین زبان دانست و گفت: هر تمدنی باقی مانده است به برکت هنر باقی مانده و بناها، شعرها، گفته ها و حتی انسان هایی که جان را فدا نمودند باعث شدند که تمدن ها باقی بماند.

وی تصریح کرد: یک تمدن برای ماندگاری خود باید به هنر پناه ببرد وگرنه محکوم به میرایی و ناماندگاری است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: وقتی که هنر هم پایا و هم ماندگار و هم رمز ماندگاری آن چیزی است که به آن تکیه داده پس باید هم برای پویایی انقلاب و هم ماندگاری انقلابمان به هنر پناه ببریم.

وی تصریح کرد: در زمان جاهلیت، شیطان هنر شعر و ادبیات را تسخیر کرده بود و شعر تبلیغی برای روابط نامشروع بود که حقیقتی زشت را به زیبایی جلوه می دادند.

آیت الله ملک حسینی افزود: این هنرها در زمان جاهلیت، هنری بودند شیطانی که کعبه را نیز تسخیر کرده و بسیاری از این اشعار به عنوان نماد هنر عرب در خانه خدا به امانت گذاشته شده بودند.

وی اظهار داشت: اما وقتی قرآن نازل می شود، انقلاب هنر شکل می گیرد و این هنر بعثت پیامبر بود.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه باید باهنر ارزشی و انقلابی به جنگ هنر استکبار رفت، عنوان کرد: جاهلیت آن روز که شنیع ترین و زشت ترین آلات حیوانی انسانی را به عنوان زیبایی انسان نشان می دهد، باید با همان ابزار که قرآن علیه جاهلیت استفاده کرده، امروز انقلاب ما علیه جاهلیت استفاده کند.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه امروزفیلم ها، مستندها، قلم ما و شعر ما باید ارزشی باشد، گفت: حرکت به این سمت صورت گرفته اما کافی نیست و اگر کسی به وضع موجود رضایت مند باشد معلوم می شود آرمان ما را نمی داند و نمی شناسد.

وی تصریح کرد: آرمان ها بلندند و عمیق و وسیع و اگر انسان به این حداقل هایی که به سمتش حرکت کرده راضی باشد، نشان می دهد که آن آرمان را دقیق نمی داند، باید با هنر انقلاب در مقابل هنر استکبار ایستاد و در واقع یک تقابل هنری مردانه را نشان داد.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه علم که خود هنر بشری است وقتی که در جبهه استکبار برای کشتن انسان ها و نابودی انسان ها، اوج می گیرد و هنرش ویران کردن انسان هاست، هنر شیطانی است، اظهار داشت: کسانیکه ابزارهایی برای دفاع از امنیت جامعه و کیان جامعه می سازند و بسیاری از هنرمندان ما، مردان رزم هستند و باید مردانی هنرمند و باغیرت جان دهند و غیرت بکشند و امنیت ایجاد کنند و آن هنر رزم و مقاومت است.

آیت الله ملک حسینی همچنین یکی از آفت های جامعه را موازی کاری ها دانست و گفت: تکرارهایی که براساس تکرار موجب ارتقا جامعه است باید تکرار شود ولی تکرارهایی که موجب کثرت گزارش ها می شود اما هیچ نقشی در ارتقا جامعه ندارند و بی شک مضر به حال جامعه اند باید انجام نشود.

وی با بیان اینکه آسیب های جامعه کم نیستند، اظهار کرد: صداقت، پاکی، راستی و صیانت از شخصیت انسان ها، این هنر اخلاقی یک انسان است.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این مراسم یک تابلوی گرافیکی هنرمندان حوزه هنری و کتاب فتاح از تولیدات این مرکز توسط معاون سیاسی و امنیتی استاندار استان به آیت الله ملک حسینی اهدا شد.

کد خبر 3598847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha