کدام سلبریتی‌ها از دختر صفدر حسینی حمایت کردند؟

دختر صفدر حسینی شاید فکر نمی کرد بعد از چند ماه و در نخستین هفته های شروع کارش به عنوان نماینده مجلس، سوژه رسانه ها و نقل محافل شود.

فردا نیوز نوشت: "مهم ترین نقدی که شخصا به مجلس نهم داشتم و به همین دلیل هم وارد عرصه انتخابات شدم بی برنامگی این مجلس بود. در شرایطی که کشور با مشکلات اقتصادی زیادی از جمله رکود، تورم، بیکاری و… روبرو بود مجلس اصولگرای نهم هیچ برنامه ای برای حل این مشکلات ارائه نمی داد."

دختر صفدر حسینی وقتی به عنوان جوان ترین کاندیدای لیست امید و چهره جوان اقتصادی اصلاح طلبان برای مجلس دهم این سخنان را بر زبان می آورد شاید فکر نمی کرد بعد از چند ماه و در نخستین هفته های شروع کارش به عنوان نماینده مجلس، سوژه رسانه ها و نقل محافل شود آن هم نه برای وعده هایی که در انتخابات داده بود بلکه برای فعالیت های اقتصادی شگفت انگیز پنهانش در عنفوان جوانی.

ریزش این دومینو از چند هفته پیش آغاز شد. درست جایی که فیش حقوقی رئیس صندوق توسعه ملی افشا شد. سید صفدر حسینی پدر فاطمه حسینی، 57 میلیون تومان در ماه حقوق می گرفت که بخشی از این حقوق نیز به عنوان «حق اوقات فراغت فرزندان» وی پرداخت می شد! 

این افشاگری به اندازه کافی توجهات را بر فاطمه حسینی افزود تا این که سندی دیگر منتشر شد؛ نماینده جوان تهران، سال 90 در ابتدای بحران ارزی ناشی از تحریم ها با تاسیس یک صرافی  خانوادگی با (سوء)استفاده از تلاطم وحشتناک آن دوران بازار و افزایش چشمگیر تورم و فشار اقتصادی به مردم که از آن صحبت کرده، در 27 سالگی سود هنگفتی به جیب زده بود اما وی و حامیانش هیچ گاه سخنی از این صرافی  و مزایایی آقازادگی در فیش حقوقی پدرش به میان نیاورده بودند.

چه کسانی ار دختر صفدر حسینی حمایت کردند؟

فاطمه حسینی در برابر موج انتقادات به عملکرد خانوادگی اش ترجیح داد برای اولین نطقش در مجلس شورای اسلامی با گرفتن فرصت سوال از وزیر ارتباطات، تمام وقت آن را به دفاع از خود و خانواده اش اختصاص دهد. کار خلاف آیین نامه مجلس که به قطع میکروفون او توسط علی مطهری انجامید. همین باعث شد که علاوه بر اوج گیری انتقادها از وی و عملکردش این سوال به وجود آید که چه کسانی برای نمایندگی مجلس او را به مردم معرفی کردند و حامیان او بودند؟

با مرور اخبار انتخاباتی چند ماه پیش به افراد مختلفی بر می خوریم که خود را به عنوان حامیان حسینی معرفی و از مردم خواستند که به او رای دهند، علاوه برا افراد سیاسی، اقتصادی و حزبی چهره های دیگری هم از هنرمندان گرفته تا ورزشکاران در این میان هستند.

او را نمی شناختم، دوستان معرفی کردند

مجید مظفری بازیگر با سابقه سینما و تلویزیون یکی از افرادی بود که در زمان انتخابات در توصیف سیده فاطمه حسینی گفته بود: «جمعیت مملکت ما جوان است و به نماینده جوانی همچون سیده فاطمه حسینی که مشکلات جوانان را بفهمد و برای حل آنها تلاش کند نیاز دارد.»

مظفری در گفتگو با خبرنگار «فردا» در پاسخ به سوال اینکه چقدر این نماینده را می شناخت گفت: «من شناختی از این خانم و فیش های حقوقی پدر او نداشتم. یکی از دوستانم وی را معرفی کرد و تحصیلات و عملکردش را ذکر کرد به من هم از دفترشان زنگ زدند و گفتند شما او را تایید می کنید؟ من هم گفتم بنده به دوستم اعتماد دارم و به واسطه ایشان تایید می کنم در واقع من هیچ پیش زمینه ای در مورد ایشان نداشتم.»

مظفری البته به حقوق های نجومی که افرادی مانند پدر فاطمه حسینی می گیرند نیز معترض است و می گوید: «این مسئله خیلی زشت و بد و ناجوانمردانه است.این نگاهی که یک نفر داشته باشد نسبت به جامعه ای که الان در وضعیت بد اقتصادی هست و خودش را تافته ی جدابافته بداند خیلی بد است.»

این بازیگر سینما در خصوص نطق حسینی در مجلس برای دفاع از خود و پدرش نیز گفت: «بنده کار این خانم در مجلس و عمل غیر قانونی ایشان در حمایت از خودشان را تایید نمی کنم.»

مصاحبه نمی کنم!

لیلی رشیدی هم یکی از هنرمندانی بود که در بحبوحه انتخابات نام او به عنوان یکی از حامیان فاطمه حسینی منتشر شد. خبرنگار فردا به سراغ او هم رفت تا نظرش پیرامون ماجراهای اخیر این نماینده تاجر را جویا شود اما خانم بازیگر که پس از برخورد عصبی راضی به مصاحبه شده بود از پاسخ به سوال «فردا» پیرامون حمایتش از این نماینده مجلس در زمان انتخابات خودداری کرد.

فقط در مورد ورزش مصاحبه می کنم

مجید خدایی، کشتی گیر صاحب نام هم دیگر حامی دختر صفدر حسینی در انتخابات مجلس دهم بود که آن زمان در توصیف این خانم نماینده گفته بود: «نامزدهای جوانی همچون خانم سیده فاطمه حسینی شناخت بیشتری از مطالبات و دغدغه های جوانان دارند. رشد و توسعه کشور نیازمند حضور جوانان نخبه و پرانرژی است.»

اما این ورزشکار نام آشنا نیز شیوه مشابهی را در پیش گرفت و در پاسخ به سوال خبرنگار «فردا» مبنی بر علت تبلیغ فاطمه حسینی در زمان انتخابات ترجیح داد بدون اشاره به عملکرد سیاسی چند ماه پیشش بگوید: «من یک چهره ورزشی هستم و فقط در این مورد صحبت می کنم»!

چهره های دیگری مانند افشین پیروانی که در زمان انتخابات حامی حسینی بودند نیز در خصوص حمایت از حسینی پاسخی نداده و حاضر به مصاحبه نشدند.

در فهرست حامیان فاطمه حسینی نامهایی مانند پوران درخشنده و آزاده صمدی و حمید سوریان نیز به چشم می خورد. 

لااقل از مردم عذرخواهی کنید

این یک شیوه مرسوم است که افراد مشهور موسوم به سلبریتی در رقابت های انتخاباتی از یک فرد حمایت می کنند و این حق طبیعی همه اشخاص جامعه است. حتی این مسئله برای جلب مشارکت سیاسی مردم نیز در مجموع مفید است. اما نکته مهم در این فعالیت ها، دقت در انتخابات کاندیداها و معرفی آنان به جامعه و از طرف دیگر پاسخگویی به هواداران در خصوص این تبلیغات است؛ نکته ای که به نظر می رسد در ایران امری مغفول است؛ یعنی اشخاص به راحتی وارد فضای انتخاباتی می شوند اما نه آگاهی و شناخت از فرد مورد حمایت و برنامه های او دارند و نه حاضرند بعد از انتخابات درچنین مواردی که منجر به رسوایی های بزرگ اخلاقی و اقتصادی می شود پاسخگوی تبلیغات خود باشند و در مواردی اینچنین لااقل از مردم عذرخواهی کنند تا اعتماد آنها را از جامعه ورزشکاران و بازیگران سلب نکنند. 

کد خبر 3709256

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =