نمره قبولی آژانس‌ها در ممنوعیت تورهای ترکیه/ برخورد با متخلفان

مدیرکل نظارت و ارزیابی گردشگری گفت: از عملکرد دفاتر مسافرتی در زمان ممنوعیت تورهای ترکیه راضی بودیم. موارد نقض شده در زمینه برگزاری تورها نیز کم بوده اما همان موارد بررسی می‌شود.

ولی تیموری مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری درباره عملکرد دفاتر خدمات مسافرتی در زمانی که سازمان میراث فرهنگی اعلام کرده بود تورهای گردشگری ترکیه ممنوع است به خبرنگار مهر گفت: واقعیت این است که تنها با یک آژانس مسافرتی در ایران به دلیل تخلف در برگزاری تور گردشگری ترکیه آن هم زمانی که برپایی این تور ممنوع شده بود، برخورد شد و غیر از آن آمار دیگری نداریم. در این مدت، شاهد همکاری‌های خوبی از سوی آژانسداران بودیم هم به دلیل اعتبار خودشان و هم بررسی شرایط.

وی ادامه داد: ما برگزاری تورهای گردشگری را ممنوع اعلام کرده بودیم اما برخی از افراد برای کارهای تجاری و یا وقت سفارت می‌خواستند به ترکیه بروند نمی‌توانستیم جلوی آنها را هم بگیریم. دفاتر خدمات مسافرتی اعتراض کرده بودند که برخی از افراد برای گردش نمی‌روند بلکه آنجا کار می‌کنند. ما اگر برای آنها جا رزرو نکنیم از طریق سایت‌های غیرمجاز اقدام می‌کنند و آسیب این موضوع بیشتر خواهد شد با این وجود ممکن است برخی از دفاتر به صورت موردی نیز تخلفاتی کرده باشند که قانونا در این زمینه وارد شده و برخورد کردیم.

تیموری بیان کرد: با وجود همه این بحث‌ها مشاهده کردیم که با وجود آنکه برگزاری تورهای ترکیه ممنوع اعلام شده بود اما دفاتر خدمات مسافرتی کنار ما بوده و یک تصمیم جمعی گرفتیم تا انکه بالاخره با رایزنی‌های انجام شده و سازمان هواپیمایی و وزارت خارجه این ممنوعیت برداشته شد. موارد نقض شده در این باره بسیار کم بود و ما هم از دفاتر خدمات مسافرتی تشکر می‌کنیم که در این زمینه همراهمان شدند. تخلفات نیز توسط همکاران ما تحلیل می‌شود.

وی به گزارش‌های دوره‌ای معاونت گردشگری نیز اشاره کرد و گفت: نظارت‌های دوره از فعالیت اداره کل استان‌ها را در بخش بررسی و نظارت واحدهای گردشگری از ۱۵ مرداد ماه  آغاز کرده‌ایم و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت. این نظارت‌ها شامل بررسی صدور مجوزها، بازرسی از تاسیسات گردشگری، شرکت در کمیسیون‌های فنی، درجه‌بندی تاسیسات و... می‌شود. نتیجه این بررسی‌ها و عملکرد دفاتر در مدتی که آژانس‌ها برای برگزاری تورهای ترکیه ممنوعیت داشتند نیز در گزارشی تحلیل می‌شود.

کد خبر 3753111

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 4 =