دانشگاه‌هایی باید برای معرفی بیوتروریسم در کشور راه‌اندازی شود

کرمانشاه- معاونت آموزش دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه بر لزوم راه اندازی دانشگاه‌هایی در کشور برای معرفی مواضع بیوتروریسم تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرید نجفی  امروز چهارشنبه در اولین سمینار منطقه ای بیو تروریسم غرب کشور به میزبانی کرمانشاه که در محل مجتمع بعثت برگزار شد، گفت: شرایط امروز منطقه و دنیا به جنگ های کثیف و کور تبدیل شده و نیروی نظامی و غیر نظامی را نمی شناسند و از این طریق آسیب های فراگیری به کشور می زنند که همه اقشار جامعه را درگیر می کند.

معاونت آموزش دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه افزود: شرایط امروز منطقه و دنیا می طلبد ما آمادگی داشته باشیم و مواضع بیوتروریسم را کامل بشناسیم.

نجفی با توجه به اهمیت بیوتروریسم خاطر نشان کرد: باید در کشور دانشگاه هایی در همین راستا شروع به کار کنند و به عمق قضیه بسیار توجه داشته باشند.

وی بیان داشت: دانشگاههای کشور به ۱۰ کلان منطقه تقسیم شده که یکی از آن تقسیمات کلان منطقه ۳ کشوری است که در غرب کشور با حضور استانهای همدان، کردستان، ایلام و مرکزیت استان کرمانشاه راه اندازی شده است.

معاونت آموزش دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با توجه به ماموریت های واگذار شده به کلان منطقه ۳ عنوان داشت: یکی از ۴ ماموریت تعریف شده برای این کلان منطقه کمک به توسعه دانش بیوتکنولوژی و بحث دانش کشور است.

وی بیوتکنولوژی را بسیار وسیع و شامل کارهای درمانی و سلول درمانی دانست و اظهار داشت: بحث بیوتروریسم به بیوتکنولوژی مرتبط است با این نگاه انتظار می رود در دانشگاه های کلان منطقه ۳ به دنبال انجام کارهای اساسی باشند.

معاونت آموزش دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش گفت: با توجه به بحث داعش در عراق و جنگ هایی که در سوریه و یمن و گوشه کنار دنیا اتفاق می افتد لازم است ما در کرمانشاه و کلان منطقه ۳ نگاهی به این اوضاع داشته باشیم و اتفاقات دنیا را رصد کنیم.

وی متذکر شد: دشمنان و ابرقدرت ها اگر بخواهند کشوری را به زانو درآورند از هر وسیله ای استفاده می کنند و کشور ما به دلیل شرایط خاصی که دارد بیشتر در معرض خطر است لذا باید بسیار هوشمندانه عمل کنیم.

نجفی همچنین بیان داشت: در کشور باید همه جوانب و راههای جلوگیری از آسیب ها را شناسایی و با آن مقابله کنیم.

وی در ادامه بخشی از مباحث کاربردی در بحث بیوتروریسم را معرفی کرد و افزود: مهندسی ژنتیک، تکنولوژی DNA و مهندسی پروتئین می تواند در بحث تروریسم بسیار کاربرد داشته باشد.

معاونت آموزش دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در پایان اظهار داشت: استان کرمانشاه بعنوان نگینی در غرب کشور می تواند تکمیل کننده مباحث علمی و ماموریت های واگذار شده باشد.

کد خبر 3813306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =