۲۰ آذر ۱۳۹۵، ۱۴:۳۸

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد؛

نقش بی بدیل مردم در مقابله و پیشگیری از شیوع اعتیاد

نقش بی بدیل مردم در مقابله و پیشگیری از شیوع اعتیاد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی پدیده و بحرانی اجتماعی است و برای مقابله و پیشگیری از شیوع این بیماری مسری نباید نقش مردم را نادیده گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد مبارزه با مواد مخدر، محمد اسماعیل سعیدی افزود: در حال حاضردسترسی مردم بویژه نوجوانان و جوانان به مواد مخدر صنعتی و داروهای روان گردان وجود دارد و جامعه ما باید در این خصوص حساس باشد.

وی اظهار کرد: ضرورت دارد با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع مقابله با اعتیاد به مواد مخدر صنعتی و شیمیایی ، دست اندرکاران ستاد مبارزه با مواد مخدر تعامل سازنده ای با نمایندگان مجلس دهم داشته و گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده ، مشکلات ونواقص مبارزه اجتماعی با مواد مخدر ارایه دهند.

نماینده مردم تبریز و اسکو تصریح کرد: با ارائه گزارش مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر به مجلس، باید نواقص و مشکلات با نگاه های دقیق و بررسی های کارشناسانه برطرف شود و اگر کاستی ها و مشکلات خلا قانونی برای اجرا دارند، مجلس با آگاهی نسبت به راه حل مناسب اقدام کند.

سعیدی با بیان اینکه نمایندگان مجلس باید حضوری جدی تر در بحث مبارزه با مواد مخدر داشته باشند، تصریح کرد: اعمال نظارت‌ها در قانون گذاری و اجرای رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر می تواند موانع موجود را برطرف کند. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی حضور و نقش مردم را نیز در این رابطه بسیار مهم دانست و گفت: اگر مردم جدیت مسئولان و نمایندگان مجلس را در مبارزه اجتماعی با مواد مخدر مشاهده کنند، مشتاقانه پای کار خواهند آمد و موفقیت برای مقابله با اعتیاد دو چندان خواهد شد.

سعیدی با اشاره به اینکه ما باید ساز و کارهای لازم را برای همراهی مردم در مبارزه اجتماعی با مواد مخدر فراهم کنیم، افزود: اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی پدیده و بحرانی اجتماعی است و برای مقابله و پیشگیری از شیوع این بیماری مسری نباید نقش مردم را نادیده گرفت.

نماینده مردم تبریز و اسکو با تاکید بر فرهنگ سازی در جامعه، اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب شاهد بودیم نهاد خانواده، مسئولیت خود را به گردن نهادهای دولتی انداخته و از بسیاری از مسایل سلب مسئولیت می کند.

سعیدی اضافه کرد: در جامعه امروزی، بخش قابل توجهی از مشکلات جوانان ناشی از رفتارهای نادرست خانواده با فرزندان است ، آموزش نهاد خانواده امری ضروری بوده و باید گسترش یابد.

وی خاطرنشان کرد: خانواده باید با فرزندان رفتارهای درست و صحیح داشته باشند و اگر مشکلی نیز بوجود می آید از مراکز مشاوره کمک بگیرند.

به گفته عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر با آموزش نهاد خانواده ، اقدامات سازنده و پیشگیرانه در سطح وسیع و مشارکت مردم و مسوولان به نتیجه و سرانجامی مثبت خواهد رسید.

کد خبر 3846132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha