انقلاب اسلامی تا زمانی که پویاست با دشمنی نیز مواجه خواهد بود

علیرضا مختارپور گفت: اگر انقلاب اسلامی را یک موجود زنده بدانیم، تا زمانی که زنده و پویا است به خاطر به خطر افتادن منافع سیاسی و اجتماعی مستکبران، با دشمنی آن‌ها روبروست.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم رونمایی از سه عنوان کتاب تازه منتشر شده از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی با موضوع فتنه ۸۸ صبح امروز در فرهنگسرای اندیشه تهران برگزار شد.

در این مراسم، محمدحسن روزی طلب، معاون اسناد و کتابخانه‌های مرکز اسناد انقلاب اسلامی در سخنانی با اشاره به اینکه این مرکز  عملیات گردآوری اسناد و تاریخ شفاهی وقایع سال ۸۸ را در دستور کار خود داشته و دارد از انتشار ۲۶ عنوان کتاب در این زمینه خبر داد و گفت: ما این امر را وظیفه خود می‌دانیم و برای مقابله با تحریف تاریخ انقلاب آن را ادامه خواهیم داد.

وی همچنین در ادامه از آماده رونمایی شدن سامانه بررسی اسناد تحریم‌های آمریکا از سال ۱۳۵۸ خبر داد و گفت: در این سامانه بیش از ۶۰ هزار برگ سند درباره انقلاب اسلامی از سال‌ ۵۷ به بعد در دسترس خواهد بود.

در ادامه این مراسم، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز در سخنانی عنوان کرد: از اواخر سال ۱۳۸۸ و بعد از خاموش شدن آتش فتنه، کار تالیف آثار مختلفی درباره این ماجرا شروع شد و آثار متعددی نیز تاکنون در این زمینه تالیف شده است. این آثار در قالب چند دسته با موضوع ثبت وقایع روزمره، مستندسازی وقایع، تبین نقش رهبر انقلاب اسلامی در بصیرت افزایی، بررسی ریشه تاریخی فتنه، نقش دشمنان انقلاب در خلق فتنه و تبیین شخصیت‌ها و عناصر سازنده فتنه پرداخته‌اند و البته هنوز هم جای آثار زیادی در این زمینه خالی است هرچند که بسیاری از اسناد در این زمینه هنوز قابل ارائه نبوده و باید زمان بگذرد تا بتوان به طور دقیق دید که طراحی دشمنان برای انقلاب بیش از آنچه اعلام شده است، دارای چه ویژگی‌هایی است.

مختارپور در ادامه با اشاره به کتابی با عنوان «چهار گفتار» از تولیدات مرکز انتشارات انقلاب اسلامی گفت: در این کتاب چهار سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی در  ۲۲ تیرماه ۷۱ با موضوع درس‌ها وعبرت‌های عاشورا، ۱۹ خرداد ۷۴ با موضوع هدف قیام امام حسین، ۲۰ خرداد ۷۵ با موضوع تبیین دلایل انحراف جامعه اسلامی ۵۰ سال پس از بعثت پیامبر اکرم(ص) و  ۱۸ اردیبهشت ۷۷ با موضوع عبرت‌گرفتن از عاشورا درج شده است. ایشان در گفتار اول این سوال را مطرح می‌کنند که چه اتفاقی رخ می‌دهد که پنجاه سال پس از بعثت، نواده پیامبر اکرم(ص) را به شهادت رسانده و سرش را می‌برند و بر نیزه می‌کنند. ایشان در ادامه هشدار می‌دهد وقتی جامعه‌ای که با نیرو و توان و قدرت حضور و درک رسول‌اکرم(ص)، پس از ۵۰ سال به این درجه از انحراف می‌رسد، ممکن است جامعه ما زودتر از آن به این فاجعه نزدیک شود. و در ادامه دو عامل دور شدن از عبادت و یاد خدا و نیز دنباله‌روی از شهوات و دنیاطلبی را عامل این پدیده معرفی می‌کنند.

وی ادامه داد: رهبر انقلاب در سخنرانی دوم این کتاب عنوان می‌کنند که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دو نظریه درباره قیام امام حسین(ع) وجود داشت که شامل نظریه حکومت طلبی و نظریه شهادت طلبی می‌شد. ایشان عنوان می‌کنند که هیچ کدام از این دو هدف از قیام نبود بلکه نتیج آن می‌توانست باشد. ایشان عنوان می‌کنند که هدف از قیام امام حسین(ع) بازگرداندن جامعه به مسیر اصلی خود بود و تکلیف رهبر جامعه در آن زمان همین بود و برایش فرقی نمی‌کرد که در نهایت به شهادت برسد و یا به حکومت. سپس ایشان عنوان می‌کنند که مگر جامعه ما از جامعه صدر اسلام محکمتر و قرص‌تر است؟ و تاکید می‌کنند اگر امروز جلوی برخی موضوعات را نگیریم شاید ۵۰ سال بعد ما هم به همان جا برسیم که جامعه اسلامی در صدر اسلام رسید. ایشان در ادامه خواص را شامل دو بخش باطل و حق معرفی کرده و عنوان می‌کنند خواص جبهه حق نیز دو دسته‌اند. نخست کسانی که می‌توانند در موقع خطر دست از جان و مقام بکشند و دیگری خواصی که اهل مقابله با دنیا و شهرت نیستند و دچار علائقی هستند که رفته رفته توان پشت پا زدن به دنیا را از آنها می‌گیرد.

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ادامه داد: رهبر انقلاب در چهارمین گفتار این کتاب عنوان می‌کنند که واقعه عاشورا در زمانی رخ می‌دهد که جامعه اسلامی شکل گرفته و تکلیف جلوه‌گری می‌کرده است و تاکید دارند که اگر عبرت‌پذیری از این اتفاق باشد، تکرارپذیر نخواهد بود. ایشان همچنین تاکید می‌کنند که جامعه اسلامی به خاطر انحراف خواص و پیروی کورکورانه عوام از آنها به انحراف رسید و تاکید می‌کنند که سوابق، حتی صحابه رسول اکرم(ص) بودن نیز برای انحراف نداشتن و بی‌بصیرت نشدن کافی نیست.

مختارپور در ادامه با طرح این سوال که آیا فتنه پایان پذیرفته یا خیر، گفت: اگر انقلاب اسلامی را یک موجود زنده بدانیم که تحرکت وتاثیرپذیری داخلی و خارجی دارد، همواره با آفت‌هایی درونی و بیرونی مواجه است. انقلاب اسلامی ما با این وصف تا زمانی که زنده و پویا است به خاطر به خطر افتادن منافع سیاسی و اجتماعی مستکبران، با دشمنی آن‌ها روبروست، دشمنی که هرگز نمی‌خوابد و بیدار است، خواص را شناسایی و آرام آرام سعی در کار روی آنها دارد. دشمنی او هرگز پایان‌پذیر نیست و کارش نیز چیزی جز طراحی فتنه نیست. با این وصف باید همچنان به دنبال فتنه باشیم.

وی تاکید کرد: سرنوشت کشور ما در گرو پیروی مردم از رهبر بزرگ و انقلابی عصر ماست که با افتخار می‌گوید که انقلابی‌ام و از همه خواص نیز انتظار انقلابی بودن دارد. به باور من تا زمانی که یاد حضرت امام(ره)، موج خون شهدا، خلوص و صدق نیت خانواده شهدا وجود دارد و جوانان با بصیرت در جامعه حضور دارند، ما اسیر نقشه دشمن نخواهیم شد و این انقلاب می‌تواند روزهای بهتری را در نسل‌های بعدی خود مشاهده کند.

کد خبر 3862393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =