۱۸ دی ۱۳۹۵، ۱۳:۱۰

مدیرکل منابع طبیعی استان سمنان:

پیوند روابط‌عمومی و رسانه تقویت شود/ فرهنگ‌سازی لازمه حفظ طبیعت

پیوند روابط‌عمومی و رسانه تقویت شود/ فرهنگ‌سازی لازمه حفظ طبیعت

دامغان - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه روابط عمومی ها پل ارتباطی بین مسئولان و مردم هستند، گفت: پیوند روابط عمومی‌ها و رسانه‎‌ها در استان تقویت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علینقی حیدریان پیش از ظهر شنبه درنشست رابطان روابط عمومی ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های استان سمنان به میزبانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ضمن بیان اینکه وظیفه روابط عمومی، اطلاع رسانی و پاسخگویی است که رابطان روابط عمومی باید این مقوله را در سرلوحه کارهای خود قرار دهند، ابراز داشت: ارتباطات در هرسازمان یکی از شاخصه های رشد و تعالی آن سازمان محسوب می شود و اگر ارتباطات درون سازمانی و برون سازمانی وجود نداشته نباشد برنامه ها به خوبی پیش نخواهد رفت.  

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه فرهنگ حفظ منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل شود، ابراز داشت: روابط عمومی ها در زمینه ترویج این فرهنگ رسالت ویژه ای دارند که باید اهمیت این موضوع در سطح جامعه با اطلاع رسانی به هنگام تقویت شود.

حیدریان در ادامه با تاکید بر اینکه نیازمند درک عمیق از منابع طبیعی نزد افکارعمومی هستیم که در انجام این امر روابط عمومی ها باید نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا کنند، تصریح کرد: سطح برنامه ها و فعالیت های روابط عمومی ها باید دارای استراتژی باشد و با این کار می توانیم منشاء اقدامات مفید و موثرتری در سطح جامعه باشیم.

وی افزود: با توجه به اینکه طی دوماه آینده شاهد آغاز برنامه های هفته گرامیداشت منابع طبیعی و آبخیزداری خواهیم بود از روابط عمومی ها انتظار می رود تا برنامه های این هفته را به خوبی پوشش دهند و تعامل و همکاری خود را با مطبوعات و رسانه ها در انعکاس اخبار و گزارش ها تقویت کنند تا همگان در جریان برنامه و فعالیت ها قرار گیرند.

روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان رتبه نخست استان  

مسئول روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان نیز در خلال این نشست از کسب رتبه اول دامغان در بین ادارات سطح استان خبر داد و ابراز داشت: کار روابط عمومی، حسن تفاهم، اطلاع رسانی و اطلاع گیری از بستر رفاقت، هم افزایی، همفکری، همراهی و صداقت است.

ابوالفضل صیادجو در ادامه تصریح کرد: روابط عمومی ها مسئولیت تسهیل بخشی و سرعت بخشی به اصول و اهداف یک اداره و دستگاه اجرایی را برعهده دارند و رابطان روابط عمومی در ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان باید تلاش کنند به اهداف مورد نظر سازمانی دست پیدا کنند و این مهم می طلبد تا  روابط عمومی ها جایگاه ادارات خود را با انعکاس اخبار و گزارش ها ارتقا دهند.

وی با بیان اینکه مهترین وظیفه رابطان روابط عمومی ارتباط با مردم است، افزود: روابط عمومی ها در انتقال اخبار و گزارشات باید جانب صداقت و امانت داری را رعایت کنند و از انتشار اخبار غیر واقعی پرهیز و پیوندشان با رسانه ها باید تقویت شود.

کد خبر 3870254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha