پلیس فرانسه منزل «فرانسوا فیون» را تفتیش کرد

پلیس فرانسه با ورود به منزل شخصی «فرانسوا فیون» نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور،‌ این مکان را مورد تفتیش قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پلیس فرانسه با ورود به منزل شخصی «فرانسوا فیون» نامزد «جمهوریخواهان» حزب راست میانه در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه،‌ این مکان را مورد تفتیش قرار داد.

روزنامه «پاریس» به نقل از منابع ناشناس اعلام کرد که ورود بازپرسان به منزل شخصی فیون و تفتیش آن، بخشی از روند تحقیقات در خصوص پرونده اختلاس مالی این نامزد انتخابات فرانسه است.

دادستانی فرانسه تاکنون از هرگونه اظهارنظر در اینباره خودداری کرده است.

این در حالی است که دادستانی فرانسه اوایل هفته جاری از آغاز تحقیق رسمی پیرامون فساد مالی «فرانسوا فیون» خبر داد.

گفتنی است که فیون متهم به پرداخت صدها هزار یورو به «پنه لوپه» همسر خود برای شغلی پارلمانی است که ظاهراً وجود خارجی ندارد.

این در حالی است که پنه لوپه در سال ۲۰۰۷ به روزنامه «تلگراف» گفته بود که هرگز در قالب دستیار پارلمانی همسرش کار نکرده است.

فرایند تحقیق رسمی پیرامون اتهام اختلاس، برای فیون که زمانی اصلی ترین نامزد انتخابات ریاست جمهوری محسوب می شد و انتظار پیروزی در هر دو رقابت آوریل و مه را داشت، ضربه شدیدی تلقی می شود.

فیون پیشتر تهدید کرده بود که با آغاز تحقیقات رسمی، از ادامه حضور در عرصه انتخابات انصراف خواهد داد چرا که به هر حال دایره بازرسی ها در این گونه موارد می تواند تا شنود مکالمات تلفنی و حتی حبس خانگی متهمین نیز کشیده شود.

با این حال هیچ معلوم نیست که نتیجه تحقیقات رسمی دادستانی فرانسه حداقل تا قبل از دور نخست انتخابات که در ۲۳ آوریل برگزار می شود، مشخص شود و حتی ممکن است که این مسئله تا بعد از دور دوم هم که ۷ مه برگزار می شود، نامعلوم باقی بماند.

به هر حال، اگر فیون پیروز رقابت ریاست جمهوری ۲۰۱۷ فرانسه باشد، تحقیق پیرامون اتهام اختلاس وی به حال تعلیق درخواهد آمد؛ چرا که طبق قانون، رؤسای جمهوری فرانسه از پیگرد قانونی در امان هستند.

با این حال، نظرسنجی ها شانس فیون برای رسیدن به دور دوم را بسیار کم ارزیابی کرده و احتمال می دهند که وی دیر یا زود از قطار انتخابات فرانسه پیاده شود.

کد خبر 3921781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =