رئیس پلیس راه استان یزد:

کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب خودروها الزامی است

شناسهٔ خبر: 4062311 -
یزد- رئیس پلیس راه استان یزد با اشاره به تشدید برخوردها با متخلفان در حین رانندگی گفت: استفاده از کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب خودروها الزامی است.

سرهنگ احمد مظفری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه استفاده از کمربند ایمنی برابر با قوانین راهنمایی و رانندگی برای تمامی سرنشینان خودرو الزامی است، اظهار داشت: در جاده ها چنانچه سرنشینان عقب خودروها کمربند ایمنی نداشته باشند و یا نبسته باشند، به طور قطع تخلف محسوب شده و با آنها برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس راه در صورت مشاهده خودروها و افرادی که کمربند خود را نبسته  ‌اند اقدام به برخورد با این خودروها خواهند کرد، افزود: بر اساس قوانین و مقررات، بستن کمربند ایمنی طی چندسال گذشته به صورت الزام برای سرنشینان عقب خودروهای سواری بوده است اما آنگونه که باید مورد توجه رانندگان و سرنشینان قرار نگرفته است.

رئیس پلیس راه استان یزد با بیان اینکه نبستن کمربند ایمنی از سوی سرنشینان عقب خودروها موجب بروز حوادث و تلفات زیادی شده است، اضافه کرد: بر اساس بررسی ‌های به عمل آمده، عدم استفاده از کمربند ایمنی از سوی رانندگان و سرنشینان خودروها نقش پررنگی در بروز تلفات ناشی از فوت در حوادث ترافیکی داشته است.

وی با بیان اینکه استفاده از کمربند ایمنی حافظ جان و سلامت سرنشینان در خودروها در زمان بروز حوادث ناگوار رانندگی است، اظهار داشت: توصیه ما به رانندگان و تمامی سرنشینان خودروها بر این است که برای حفظ ایمنی و سلامت خودشان هم که شده حتما کمربند ایمنی را ببندد.

مظفری تصریح کرد: در بسیاری از تصادفات دیده شده سرنشین صندلی عقب خودرو به‌ دلیل نبستن کمربند ایمنی بر اثر برتاب به بیرون و یا برخورد با صندلی های جلویی، جان خود را از دست داده است.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
1 + 1 =