با حضور رییس سازمان سینمایی

جلسه شورای سینمای مقاومت برگزار شد/ تاکید بر تهیه‌کننده‌مداری

شناسهٔ خبر: 4066161 -
رییس سازمان سینمایی معتقد است برای ارتقای سطح صنعت سینما نیازمند تهیه کننده مداری هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی در نخستین جلسه شورای «سینمای مقاومت» گفت: در طرح جامع سینما، الویت‌مان در برنامه‌ریزی، ارتقای سطح صنعت سینما و تصویرسازی کشور است چراکه در فضای مجازی بیشترین سهم را تصویر دارد و هدف اصلی‌ ما کسب سهم از بازار تصویری دنیا است. بنابراین باید سعی کنیم در تعامل با مخاطب، بیان تصویری داشته باشیم.

رییس سازمان سینمایی با تاکید بر اینکه بدون ناشر حرفه‌ای در صنعت نشر نمی‌توان در حوزه کتاب موفق بود، بیان کرد: در حوزه سینما نیز با شیوه تهیه‌کننده‌ مداری می‌توان در این عرصه گام‌های موفق برداشت.

وی تاکید کرد: در حوزه مقاومت که یکی از اصلی‌ترین مفاهیم انقلاب اسلامی است به مفهوم مقاومت پرداخته می‌شود، پس این نگاه باید همواره جاری باشد. از اعضای باتجربهِ این جلسه، انتظار می‌رود تا خود را به یک زمان و جغرافیای مشخص محدود نکنند و با توسعه و گسترش این حوزه، از تنوع و جذب مخاطبِ بیشتر نباید غافل ماند. شرط اصلی آن در وهله اول هم‌افزایی در حوزه فکر و سپس اجرایی کردن آن است.

در این جلسه علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی هدف از تشکیل این کارگروه را برنامه‌ریزی تولید محصولات سینمای ایران در حوزه سینمای مقاومت دانست و گفت: همگرایی و هم‌افزایی نهادهای سینمایی در حمایت از آثار سینمای مقاومت ضرورت دارد و به همین منظور اعضای این کارگروه ترکیبی از کارشناسان فرهنگی، هنرمندان و مسئولان خبره و دغدغه‌مند در این حوزه هستند.

تابش گفت: این اتاق فکر در مورد تولیدات حوزه های مختلف سینمای پایداری، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است بنابراین تقویت و پشتیبانی فیلم‌های این حوزه نیز در دستور کار این کار گروه خواهد بود.

در نخستین جلسه شورای «سینمای مقاومت»، جمعی از کارشناسان و مسئولان نهادهای متولی سینمای مقاومت حضور داشتند.

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 6 =