نیکی هیلی مدعی شد:

ارتباط ایران با حملات تروریستی

شناسهٔ خبر: 4094074 -
سفیر آمریکا در سازمان ملل ادعا کرد: شاهد آن هستیم که حملات تروریستی که در هرجا رخ می دهد با ایران ارتباطهایی دارد و ما باید در این زمینه مراقبت کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس پرس، «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل، شایعه ها در باره علاقمندی به پست وزارت خارجه آمریکا را تکذیب کرد.

وی در پاسخ به اینکه آیا می خواهد وزیر خارجه شود، با صدایی بلند گفت: نه نمی خواهم.

گفتنی است هیلی از زمان اشغال کرسی نمایندگی دائم آمریکا در سازمان ملل، عملا اصلی ترین نقش در ترویج سیاست خارجی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را ایفا کرده است.

این در حالی است که ظاهرا «رکس تیلرسون» وزیر خارجه فعلی آمریکا در مقایسه با هیلی از اشتیاق کمتری برای این کار برخوردار است.

هیلی همچنین درباره اقدامات آمریکا در رابطه با سایر کشورها، از ونزوئلا نام برد و مدعی شد آمریکا می تواند به گزینه های متعددی برای بازگرداندن این کشور به مسیر دموکراسی، متوسل شود.
وی در این باره گفت: اگر اوضاع بهبود نیابد همه گزینه ها حتی توسل به تحریم نفتی به قوت خود باقی می ماند.

وی همچنین مدعی شد آمریکا از بابت تراژدی که علیه مسلمانان میانمار اعمال می شود، نگران است و همزمان به «آنگ سان سوچی» رهبر اپوزیسون میانمار و مقامات نظامی این کشور، برای توقف خشونت علیه اقلیت روهینگیا فشار می آورد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل، گفت: کشورهای زیادی دیدگاههای خودشان را در این خصوص دارند که آیا ایالات متحده باید در توافق هسته ای بماند یا خیر. اما این کشورها می ببینند که ایرانی ها می گویند مرگ بر آمریکا. آنها نمی گویند مرگ بر آلمان. آنها این سخنان را بیان نمی کنند.

هیلی ادعا کرد: شاهد آن هستیم که حملات تروریستی که در هرجا رخ می دهد با ایران ارتباطهایی دارد و ما باید در این زمینه مراقبت کنیم.

وی ادامه داد: اگر ترامپ همچنان به این جمع بندی برسد که این توافق به بهترین شکل به نفع ایالات متحده است، این توافق را تایید خواهد کرد اما اگر حس کند این توافق و این وضعیت به بهترین شکل به نفع مردم آمریکا نیست، این توافق را تایید نخواهد کرد. در این صورت، وی به سراغ کنگره خواهد رفت.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
4 + 0 =