با انتخابات رای و نظر مردم در کشور حاکم می‌شود/ سواحل در دست ارگانها و ادارات به مردم واگذار می‌شود

رئیس جمهور انتخابات را مهمترین مسئولیت اجتماعی مردم دانست و گفت: با انتخابات حقیقتا رای و نظر مردم در کشور حاکم می‌شود و هیچ احدی نمی‌تواند رای خود را بر هیچ کس تحمیل کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر دکتر محمود احمدی نژاد در ادامه سخنان خود در ورزشگاه متقی ساری با اشاره به فرا رسیدن انتخابات 24 اذر، گفت: ما دو انتخابات مهم در پیش داریم و انتخابات در کشور ما حقیقی و اصیل است و حقیقتا رای و نظر مردم در کشور حاکم می شود.

وی قانون اساسی مترقی ایران را یادگار امام راحل خواند و گفت: احدی نمی تواند در این کشور رای خود را حتی بر یک نفر تحمیل کند و این ملت است که آگاهانه تصمیم می گیرد و عمل می کند و تمام ارکان کشور به خواست مردم صورت می گیرد.

احمدی نژاد با بیان اینکه همه ما در قبال سرنوشت کشور مسئول هستیم، گفت: انتخابات یعنی ایفای مسئولیت در مقابل مهمترین مسائل کشور و سپردن اختیار امور و تصمیم گیری بدست اشخاص، مهمترین مسئولیت اجتماعی آحاد مردم است.

وی افزود: صحنه انتخابات یک صحنه حضور و دخالت تثبیت شده، شمارش شده و آماربرداری از مردم است و حضور در انتخابات یعنی حیات ، هوشمندی و اراده خلل ناپذیر مردم برای فتح قله های بلند پیشرفت و تعالی کشور است.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز ملت ما در دنیا دوست و دشمن دارد، گفت: دوستان منتظرند تا ببینند ملت ایران چگونه عظمت، هوشمندی و وحدت خود را اثبات می کنند و دشمنان مترصد هستند تا از این مسئله بهره برداری سوء کنند، پس حضور در انتخابات هم در عرصه داخلی و هم در عرصه های بین المللی بسیار موثر و تعیین کننده است.

احمدی نژاد افز ود: حضور مردم در انتخابات نشانه قدرت و تعهد ملت نسبت به داشته های فرهنگی، اجتماعی ، سیاسی و میراث تاریخی کشور است.

وی گفت: انتخابات خبرگان برای صیانت کشور در مواقع حساس و سرنوشت ساز است و انتخابات شوراها مانند بقیه مراجع کشور برای تعیین مسئولینی متعلق به مردم است.

رئیس جمهور افزود: شورا و شهرداری پست اداری و سیاسی نیست، بلکه جایگاهی به نمایندگی مردم برای اداره شهرها و روستاها است و شهرداران نباید سیاسی باشند و سیاسی عمل کنند.

احمدی نژاد با بیان اینکه شوراها و شهرداری باید در خدمت پیشرفت و آبادانی شهرها باشند ، گفت:  شهردار باید مردمی و در کنار مردم باشد و به طور مستمر با مردم ارتباط داشته باشد. تشکیلات شوراها باید روابط اداری را سالم سازی کند و خدای ناکرده در شهرداری ها فساد ، تخلف و اجحاف به مردم صورت نگیرد که این مسئله نیازمند حضور مردم و نظارت بر عملکرد شوراها است.

وی افزود: مردم باید انسانهای صالح ، پرکار ، مردمی و خدوم انتخاب کنند و بعد در کار آنها نظارت کنند. نباید در گوشه ای از کشور شورا و شهرداری پیدا شود که بدنبال کار سیاسی ، باند بازی های حزبی ، پارتی بازی و پرکردن جیب ، باند ، حزب خود باشد.

رئیس جمهور یکی از مشکلات مردم در شهرها را روابط پیچیده و ناسالم در شهرداری ها خواند و گفت: شوراها باید این روابط را اصلاح و روان کنند و باید در امور شهرداری ها رابطه و عدالت حکمفرما باشد که این امر نیازمند شورای شهر آگاه و مردمی است.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر دکتر محمود احمدی نژاد در ادامه سخنان خود در ورزشگاه متقی ساری با اشاره به مشکلات امروز استان مازندران گفت: متاسفانه شنیده ایم 95 درصد از سواحل دریا در اختیار وزارتخانه ها ، ادارات و از ما بهتران است و مردم به ساحل دسترسی ندارند اما دولت به نمایندگی از شما تصمیم خواهد گرفت که این اماکن را ملی اعلام کند و در اختیار مردم قرار دهد و به این منظور طرح بزرگ ساماندهی سواحل مازندران اجرا خواهد شد.

احمدی نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به معضل بیکاری تصریح کرد: برای اشتغال جوانان  استان مازندران در سال جاری 750 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که باید این مبلغ به سرعت و بدون گیر و دارهای اداری توزیع شود و این امر مسئولیت مهم استاندار است.

وی جوانان مازندران را سرمایه بزرگ این استان خواند و گفت: بخشی از تصمیمات مهم دولت درباره صنعت استان مازندران است که در سالهای اخیر تلاش های فراوانی صورت گرفته اما دولت تصمیم دارد محدودیت هایی که تا امروز برای توسعه صنعت در مازندران وجود داشته به صورتی که به کشاورزی و منابع طبیعی آسیب نرسد بردارد.

رئیس قوه مجریه با بیان اینکه طرحهای مهمی در بخش گاز، نفت، پتروشیمی، پالایشگاه و فولاد در دستور کار جلسه استانی هیات دولت است گفت: این استان علیرغم تمام استعدادها هنوز به لحاظ فناوری و تکنولوژی در کشاورزی در سطح پایین قرار دارد که باید همه دست به دست هم دهیم تا فناوری وارد بخش کشاورزی شود.

رئیس جمهوردر ادامه سخنان خود با بیان اینکه تمام پست و مقامها برای خدمت و نوکری مردم است گفت: همه باید بدانند هر کس در هر پستی قرار دارد به همان اندازه ای رئیس است که نوکر مردم و برای مردم کار می کند و میز و مقام شان و اعتبار نمی آورد.

احمدی نژاد در پایان از ارتقاع سطح مجتمع کشاورزی و منابع طبیعی ساری به دانشگاه ، احداث کتابخانه مرکزی و تالار فرهنگ، مطالعه و احداث یک بیمارستان مجهز ، احداث شهرکهای صنعتی دودانگه و چهاردانگه و ساخت دو مجموعه مجهز ورزشی مخصوص دختران و پسران در شهرستان ساری خبر داد.

لازم به ذکر است رئیس جمهور تا لحظاتی دیگر در جمع مردم سواد کوه سخنرانی خواهد کرد.

کد خبر 416603

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =