مسائل مالی طرح تحول سلامت مشکل ساز شده است

معاون اول رئیس جمهور گفت: مسائل مالی طرح تحول سلامت مشکل ساز شده است که دولت حتما راهکاری برای این مشکل پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری صبح جمعه در بیست و پنجمین مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران با بیان این مطلب که جامعه پزشکی در شمار اول نخبگان کشور قرار دارد، اظهار داشت:  برای شکل گیری حرکت های قانونمند در جامعه باید نهادهای مدنی، سیاسی و صنفی به صورت جدی حمایت شوند که بتوانند در جامعه نقش خودشان را ایفا کنند.

معاون اول رئیس جمهور با عنوان این مطلب که دولت تدبیر وامید، خودش را مدیون نخبگان و تشکل های مدنی، سیاسی و صنفی می داند، گفت: نقد منصفانه منجر به تسریع در حرکت دولت خواهد شد.

جهانگیری با بیان این مطلب که دولت به سهم خودش تلاش خواهد کرد احزاب رسمی و شناسنامه دار مورد حمایت قرار گیرند، تاکید کرد: حمایت از تشکل ها و احزاب رسمی به مصلحت نظام و مردم است.

وی ادامه داد: دولت نیازمند این است که نخبگان در توصیف اوضاع کشور تلاش کنند که درک مشترکی از وضعیت جامعه شکل بگیرد.

جهانگیری بر تفکیک نقد از تهمت و تخریب تاکید کرد و گفت: باید مرز بین نقد و تخریب و تهمت مشخص شود.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه به موضوع سلامت مردم به عنوان یکی از اولویت های دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: در شروع بکار دولت یازدهم یکی از مهمترین برنامه ها طرح تحول سلامت بود.

به گفته وی دسترسی عادلانه مردم به خدمات درمانی و حفاظت مالی از مردم جزو مهمترین اهداف دولت از اجرای طرح تحول سلامت است.

جهانگیری با اشاره به رضایتمندی بالای مردم از طرح تحول سلامت، تصریح کرد: این طرح با چالش ها و آسیب هایی روبرو است که امیدواریم با کمک جامعه پزشکی و نخبگان، آن را در مسیر بهتر پیش ببریم.

معاون اول رئیس جمهور افزود: مسائل مالی طرح تحول سلامت مشکل ساز شده است که دولت حتما راهکاری برای این مشکل پیدا خواهد کرد.

کد خبر 4185654

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =