قطار کرمانشاه به مشهد هفته‌ای ۲ روز حرکت دارد

کرمانشاه- مدیرعامل پروژه راه آهن غرب کشور گفت: قطار کرمانشاه به مشهد از هفتم فروردین۹۷، هفته‌ای دو روز حرکت دارد و از پنجم فروردین امکان تهیه بلیط فراهم است.

به گزارش خبرنگار مهر، نورالدین گندمی، مدیرعامل پروژه راه آهن غرب کشور در حاشیه افتتاح راه آهن غرب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه راه آهن غرب به طول ۱۷۵ کیلومتر از سال۸۱ کلنگ زنی شده اما به دلیل مشکلات مالی به طول انجامید.

وی افزود: در سال گذشته با پیگیری وزیر راه توانستیم در طول ۶ ماه رکورد ریل گذاری کشور در این پروژه شکسته شد و ۱۵ هزار تن ریل از خارج واردشده نصب خط کردیم.

مدیرعامل پروژه راه آهن غرب کشور گفت: در سالیان گذشته رکورد یک هزار و ۷۰۰ متر در روز بود که در پروژه راه آهن غرب رکورد ۲ هزار متر در روز را توانستیم ثبت کنیم.

گندمی خاطرنشان کرد: پروژه راه آهن غرب بسیار مهم و استراتژیک است چون به مرز خسروی وصل می شود و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی تصریح کرد: در این پروژه احجام عمده ای داشتیم از خاک ریزی و بتن ریزی، سه کیلومتر تونل و ۷ دستگاه پل احداث شده که از این حیث یک پروژه بزرگ است.

به گفته این مسیول، خط ریلی غرب از لحاظ سرعت برای ۱۶۰ کیلومتر مسافری و ۱۲۰ کیلومتر باری برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه تهیه ریل در سال گذشته مرتفع شد، بیان داشت: در این پروژه از افراد بومی از مهندس و کارگر استفاده کردیم.

گندمی کل اعتبار هزینه شده برای پروژه راه آهن غرب از سال ۸۰ را حدود ۲ هزار میلیارد تومان با ارزش روز عنوان کرد و گفت: راه آهن کرمانشاه به خسروی هم در حال حاضر فعالیت خوبی دارد و امیدواریم در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.

به گفته این مقام مسئول، قطار کرمانشاه به مشهد از هفتم فروردین ماه جاری هفته ای دو روز حرکت دارد و از پنج فروردین می توانند بلیط تهیه کنند.

کد خبر 4256021

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha