دانشجویان خوزستان باید بتوانند نیاز صنعت را پاسخ دهند

اهواز - رئیس دانشکده فنی و حرفه ای خوزستان گفت: دانشجویان خوزستان باید بتوانند نیاز صنعت را پاسخ دهند و در مقابل این همه صنایع و بازار کار حرفی برای گفتن داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، سید بهزاد علوی پیش از ظهر امروز در نشست خبری در حضور رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور اظهار کرد: این حضور فرصت مغتنمی برای توسعه کمی و کیفی آموزش های فنی و حرفه ای در استان است.

وی افزود: دانشگاه فنی و حرفه ای که گام های بلندی را بردارد، آثار و برکات آن به همه استان ها می رسد. توصیه هایی که به همه ما داشتند این بود که به دنبال رشته های ثابت نیستیم و بر اساس بازار کار باید رشته ها تعریف و بعد هم انعطاف پذیری آنها را افزایش داد.

علوی تصریح کرد: ماشین های اروند، جوش، آی. تی، فضای و مجازی و سایر نیازهای بازار مواردی هستند که باید به آنها توجه کنیم. دانشجویان خوزستان باید بتوانند نیاز صنعت را پاسخ دهند و در مقابل این همه صنایع و بازار کار حرفی برای گفتن داشته باشند.

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای خوزستان گفت: تقویت آموزشکده دختران در دستور کار است و مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اعتبارات خوبی است که به خوزستان اختصاص دادند.

علوی بیان کرد: ارتقای جایگاه خوابگاهی دانشجویان از رتبه پنج به دو یا حتی یک از جمله برنامه های این سفر است که در سال جاری محقق می شود. تجهیز کارگاه ها نیز از دیگر رهاوردهای سفر رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور الست است

وی عنوان کرد: ۱۸ رشته تکنسین های سرچاهی است که جدیدا به رشته های ارائه شده در آموزشکده های ما افزوده شده است. یکی از برنامه های خوب این بود که با احساس نیاز و بر اساس آمایش سرزمین و بازار کار استان می توانیم رشته های جدید را راه اندازی کنیم. در زمینه رفاهی، آموزشی و مسائل فرهنگی، تأکیدات ویژه ای داشتند و خدمات دانشجویی هم مهم است.

کد خبر 4272373

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =