۷ نفر برای شهرداری تهران برنامه می دهند

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: از هفت نفر برای شهرداری تهران برنامه گرفته می شود.

به گزارش خبرنگار مهر،  علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در حاشیه جلسه هم اندیشی در جمع خبرنگاران گفت: تلاش می کنیم طی دو سه هفته آینده فرایند انتخاب شهردار انجام شود.

وی با تاکید بر این که شهردار در جلسه علنی انتخاب می شود، گفت: همچنین هفت نفر برای شهرداری تهران برنامه خواهند داد که از بین این افراد یک نفر انتخاب می شود.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: قرار است هر عضو شورا پنج نفر را برای شهرداری پیشنهاد دهند. 

بناست در صحن شورا هفت گزینه مطرح شده برنامه های خود را اعلام کنند تا اعضا از بین این افراد، شهردار را انتخاب کنند. 

به گفته وی معیارهای ۱۶گانه انتخاب شهردار تهران تغییر نکرده و تنها معیار «سابقه کار اجرایی موفق» اضافه شد. پیشینه اصلاح طلبی و اعتدال‌گرایانه،  یکی از معیارهای انتخاب شهردار تهران است.

اعطا تاکید کرد:  صحبتی راجع به خروج هیچ یک از اعضا مطرح نشده است.

مکانیسم انتخاب شهردار هفدهم پایتخت

در ادامه سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز در جلسه هم اندیشی مشخصات عمومی انتخاب شهردار که در مرداد ماه مطرح بود مورد بررسی قرار گرفت، گفت: در این موارد اصلاحاتی انجام شد و کاندیداهای شهرداری آینده تهران باید سابقه کار در حوزه عملیاتی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه در نهایت فقط ۷ گزینه در صحن برنامه های خود را ارائه می دهند، افزود: روند انتخاب شهردار به این گونه است که هر عضو ۵ نفر را پیشنهاد می کند و چون تعداد کسانی که برای شهرداری مناسب هستند زیاد نیستند، قطعا بین اعضا همپوشانی وجود دارد.

اعطا در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص اینکه آیا شهردار آینده نیز دچار بیماری می شود، گفت: نمی شود پیش بینی کرد شهردار آینده بیمار می شود یا خیر.

تقویم روند انتخاب شهردار آینده پایتخت

وی ادامه داد: برای مشخص شدن پنج نفر که حائز بیشترین رای هستند چهارم اردیبهشت ماه رای گیری می شود و پس از فرصتی دو هفته ای به هفت نامزد منتخب، برنامه های عملیاتی آنها ۱۶ اردیبهشت مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین رای گیری مخفی و در جلسه ای ۱۸ اردیبهشت ماه بین دو نفر رای گیری می شود و برنامه گزینه نهایی و انتخاب شهردار ۲۳ اردیبهشت ماه است. همچنین از بین هفت کاندیدای نهایی گزینه ای که نهایی می شوند برنامه ها و تیم کاری خود را مطرح می کنند که این موضوع جدیدی است که در این دوره اتفاق می افتد.

وی اضافه کرد: پس از انتخاب شهردار یک فرآیند حقوقی و اداری طی خواهد شد تا وزیر کشور حکم را امضا کند.

کد خبر 4273318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 1 =