۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۳۱

طی سال ۹۶ محقق شد؛

کمک ۸ میلیارد تومانی خیران به ایتام استان قزوین

کمک ۸ میلیارد تومانی خیران به ایتام استان قزوین

قزوین- مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: خیران و حامیان طرح اکرام ایتام طی سال ۹۶ بیش از هشت میلیارد و ۴۲۳ میلیون تومان به ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین کمک کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، مجید مؤمنی اعتماد مردمی را سرمایه بزرگ این نهاد دانست و گفت: هر اقدامی که با پشتوانه مردمی انجام شود فرجام نیک و موثری خواهد داشت از این رو تکیه کمیته امداد امام (ره) بر استفاده از ظرفیت‌های مردمی است.

وی با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح اکرام ایتام ادامه داد: در حال حاضر هزار و ۶۸۱ یتم در سطح استان قزوین تحت حمایت این نهاد قرار دارند که از این تعداد ۳۸۹ نفر در مناطق روستایی و مابقی در مناطق شهری زندگی می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: سال گذشته ۱۸ هزار و ۷۰۶ حامی در قالب طرح اکرام ایتام با کمیته امداد استان قزوین همکاری داشتند که بیش از هشت میلیارد و ۴۲۳ میلیون تومان به ایتام تحت حمایت خود مساعدت کردند.

وی اعلام کرد: کمک‌های نقدی حامیان به طور مستقیم از طریق شناسه پرداخت به حساب ایتام واریز می‌شود و سایر کمک‌ها نیز در ایام مختلف و متناسب با نیاز ایتام، در اختیار آنها قرار گرفته است.

مؤمنی توجه به آینده ایتام را امری مهم در رویکرد و هدایت کمک های حمیان به آنها دانست و گفت: یکی از حمایت‌های جدی کمیته امداد در حوزه ایتام توجه به تحصیل آنهاست چراکه اگر زمینه رشد تحصیلی و فرهنگی ایتام فراهم شود در آینده برای تأمین معیشت زندگی با مشکل مواجه نخواهند شد.

وی تأکید کرد: یتیم تحصیل کرده برای اشتغال و داشتن زندگی بهتر زمینه مساعدتری دارد در نتیجه با رشد تحصیلی و فرهنگی فرزندان، فقر در خانه آنها ماندگار نمی‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به آمار خانواده های تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: در حال حاضر حدود ۲۱ هزار خانوار تحت حمایت هستند این در حالی است که طی سال ۹۶ با اجرای برنامه توانمندسازی یک هزار و ۹۴۰ خانوار توانمند شده و از چرخه حمایتی و پرداخت کمک معیشتی این نهاد خارج شدند.

وی یادآورشد: میانگین جمعیت تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین نسبت به برخی از استان‌ها ی همسطح نسبت به جمعیت استان وضعیت بهتری  دارد و در تلاش هستیم با اجرای سیاست‌های توانمند سازی تعداد افراد تحت حمایت را کاهش دهیم چراکه استان قزوین این ظرفیت را دارد.

کد خبر 4288996

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha