دانشگاه تبریز در رتبه‌بندی لایدن در جمع برترین‌های جهان قرار گرفت

تبریز- رئیس دانشگاه تبریز گفت: در آخرین رتبه‌بندی لایدن؛ دانشگاه تبریز با ۳۵ رتبه رشد نسبت به سال گذشته جایگاه۵۷۲ جهان و پنجم دانشگاه‌های جامع ایران را در سال ۲۰۱۸ به‌دست آورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا پورمحمدی اظهار داشت: در رتبه‌بندی لایدن در سال ۲۰۱۸ تعداد ۲۳ دانشگاه از ایران در جمع ۹۳۸ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته که دانشگاه تبریز رتبه ۵۷۲  دنیا را به‌دست آورده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه تبریز در رتبه‌بندی لایدن در سال ۲۰۱۷ در  رتبه ۶۰۷ دنیا را کسب کرده بود که امسال با ۳۵ پله رشد در جایگاه ۵۷۲ جهان گرفته است.

رئیس دانشگاه تبریز یادآور شد: رتبه‌بندی لایدن یکی از رتبه‌بندی‌های جهانی معتبر کاملاً عینی است که همه ساله بر اساس اطلاعات سه سالۀ دانشگاه‌ها مستخرج از پایگاه وبگاه علوم (web of Science) دانشگاه‌های معتبر جهان را بر اساس دو شاخص تأثیر و مشارکت و شاخص‌های متنوع هر کدام از آنها را رتبه‌بندی می‌کند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اعلام اینکه لایدن یکی از نظام‌های معتبر ارزیابی دانشگاهی است که هر ساله دانشگاه‌های دنیا را بر اساس شاخص‌های معتبر علم سنجی در ۹ شاخص و بر اساس داده‌های ماخوذ از پایگاه (web of Science)رتبه‌بندی می‌کند، گفت: بر این اساس دانشگاه تبریز رتبه ۵۷۲ دنیا، ۱۹۴ آسیا، پنجم دانشگاه‌های جامع و نهم کل دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را کسب کرده است.

پورمحمدی با اشاره به رتبه‌های دانشگاه در حوزه‌های موضوعی از نظر شاخص تاثیر جهانی، افزود: در حوزه ریاضی و علوم رایانه رتبه ۲۷۲، علوم فیزیکی و مهندسی رتبه ۲۷۳، علوم حیاتی و زمین رتبه ۴۹۳ و علوم زیست پزشکی و سلامت رتبه  ۸۸۱ جهان را کسب کرده است.

رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به رتبه‌های دانشگاه در آسیا در حوزه‌های موضوعی از نظر شاخص تاثیر اضافه کرد: در حوزه موضوعی ریاضی و علوم رایانه رتبه ۱۲۱، علوم حیاتی و زمین رتبه ۱۲۹، علوم فیزیکی و مهندسی رتبه ۱۳۴ و زیست پزشکی و علوم سلامت رتبه ۲۸۸ آسیا را کسب کرده است.

پورمحمدی خاطرنشان ساخت: دانشگاه تبریز این موفقیت را بر اساس انتشار ۲هزار و یک(۲۰۰۱) مدرک در بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ به‌دست آورده است.

کد خبر 4300764

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha