دومین مرکز آموزش وحمایت از کودک وخانواده در کرمانشاه احداث می‌شود

کرمانشاه- معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه گفت: دومین مرکز آموزش و حمایت از کودک و خانواده در کرمانشاه طی هفته‌های آینده احداث می‌شود.

مرتضی کوهی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: معاونت اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه در چهار حوزه شامل زنان و دختران خودسرپرست یا فاقد سرپرست موثر، مقابله با آسیب‌های اجتماعی، امور مربوط به مهدهای کودک و کودکان و نوجوانان بدسرپرست یا بدون سرپرست فعالیت دارد.

وی با اشاره به موضوع کودکان کار گفت: کودک کار کودکی است که زیر سن قانونی قرار دارد و به دلیل فقر و محرومیت و نیاز به تأمین ضروریات زندگی خانواده مجبور است که ساعاتی از شبانه روز را مشغول انجام کار و فعالیتی باشد.

کوهی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد کودکان کار دارای خانواده هستند، افزود: سازمان بهزیستی در برنامه ششم توسعه نقش محوری را در مسائل اجتماعی بر عهده دارد.

وی با بیان اینکه علاوه بر بهزیستی، دوازده دستگاه دیگر عضو شورای ساماندهی کودکان کار و خیابانی هستند، افزود: سال گذشته اولین مرکز آموزش و حمایت از کودک و خانواده را با همکاری شهرداری در کرمانشاه ایجاد کردیم.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کرمانشاه از احداث دومین مرکز آموزش و حمایت از کودک و خانواده در کرمانشاه خبر داد و بیان کرد: این مرکز به زودی طی هفته‌های آینده پی ریزی می‌شود.

کد خبر 4320849

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =