۷۰ درصد کودکان کار در ایران خارجی هستند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ایرانی نبودن کودکان کار از ما رفع مسئولیت نمی‌کند بلکه مسئولیت ما را نیز سنگین تر می‌کند، گفت: ۷۰ درصد کودکان کار در کشور، خارجی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا محجوب درباره وضعیت کودکان کار درکشور، افزود: براساس تحقیقات موجود، ۷۰ درصد کودکانی که به کار خیابانی مشغول هستند یا مجبورشان می‌کنند که در راستای اشتغال کاذب در  کشور فعالیت کنند خارجی هستند  و در کل این نوع بهره‌وری از کودکان خلاف قانون کار است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر در مجلس، با بیان اینکه بکارگیری کودکان کار در حیطه شغل‌های کاذب با قوانین مندرج در کنوانسیون حمایت از کودکان مغایرت دارد، تصریح کرد: مجلس در زمینه وضع قوانین سختگیرانه درباره جلوگیری ازسوء استفاده از کودکان به وظایف خود عمل نکرده است.

محجوب افزود:  برای جلوگیری از  فعالیت کودکان در پدیده شوم قاچاق یا حضور در شغل‌های کاذب، قانون حمایت  از کودکان، دولت‌ها را مکلف کرده است که بدترین مجازات را در زمینه سوء استفاده کنندگان از کودکان اعمال کنند اما متاسفانه در این راستا علاوه براینکه دولت لایحه‌ای نیاورده است، مجلس شورای اسلامی نیز طرحی را تدوین نکرده است و از  همین رو تنها مکرر مشکلات کودکان کار در زبان‌ها می‌چرخد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ایرانی نبودن کودکان کار از ما رفع مسئولیت نمی‌کند و بلکه مسئولیت را ما را نیزسنگین تر می‌کند، یادآورشد: ۷۰ درصدکودکان کار در کشور خارجی هستند.

کد خبر 4340580

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =