رأی نهایی برای پروژه ایران مال به زودی صادر می شود

شهردار منطقه ۲۲ گفت: به زودی درباره پروژه ایران مال رأی نهایی صادر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی نوروز پور در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت های متعدد منطقه ۲۲ گفت: منطقه ۲۲ ظرفیت های زیادی دارد که خیلی از مردم ایران با آن آشنا نیستند. مسیرهای کوهنوردی، چشمه ها و دشتهایی که پنهان مانده است و باید اطلاع رسانی و برای مردم آشنا شود.

وی بابیان اینکه منطقه ۲۲ در حوزه های مختلف با کمبود سرانه روبرو است، خاطرنشان کرد: در سنوات گذشته، همزمان با شکل گیری واحدهای مسکونی و برج ها، سرانه ها و زیرساخت ها شکل نگرفته است، اتفاقا کاملا برعکس عمل شد. باید سرانه های هفت گانه خدمات شهری شکل می گرفت و در راستا با آن واحدهای مسکونی ایجاد می شد اما متأسفانه اینگونه نشده است.

وی با اشاره به جمعیت ۲۰۰ هزار نفری منطقه تصریح کرد: براساس مجموعه پروانه ها و تعهدات به نظر می رسد جمعیت این منطقه به ۵۲۰ هزار نفر خواهد رسید و ما قطعا نه برای جمعیت فعلی و نه جمعیت آینده، سرانه های آموزشی، درمانی غیر مطلوب نداریم.

نوروزپور مشکل دیگر در حوزه زیرساخت ها را مربوط به حمل و نقل شهری دانست و گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی در کل تهران فرسوده است. بیشس از ۷۰ درصد اتوبوس ها فرسوده و از رده خارج هستند لذا خود به خود توجه به حمل و نقل عمومی کاهش می یابد.

نوروزپور تصریح کرد: در حوزه مترو غیر از ایستگاه های موجود نیاز به خط جدیدی داریم که در این حوزه مطالعات انجام شده و نشان می دهد که یک خط به صورت انشعاب از خط ۶ می تواند ایجاد شود.

وی با بیان اینکه این موضوع هنوز تصویب نشده خاطرنشان کرد: بحث مترو بسیار جدی است و مطالعات نیز نشان می دهد که این موضوع در آینده اهمیت بسیار جدی تری پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به برج ها و زیرساخت های ایمنی آن نیز اظهار داشت: متأسفانه بسیاری از آنها هم زیرساخت های لازم را ندارند. برج ها باید خودایمن باشند. این به معنای عدم استفاده از تجهیزات آتش نشانی و خدمات این سازمان نیست اما باید خودشان هم به طور کامل مجهز به این موارد باشند.

شهردار منطقه ۲۲ یادآور شد: شهرداری ابزار لازم را ندارد که مانع از اسکان مرم در ساختمان ها و برج هایی که پایان کار ندارند شود. این نقص قانونی است و باید حل شود.

وی تصریح کرد: ما از حدود سه ماه گذشته کمیته ایمنی را در منطقه مستقر کرده ایم که متشکل از نمایندگان سازمان شهرسازی، اجرائیات، آتش نشانی و خدمات شهرداری است. این کمیته مجموعه ها و برج های بزرگ را مورد بررسی قرار می دهد و موارد عدم ایمنی را احصاء و به مدیریت آن مجموعه ابلاغ می کند.

نوروز پور درمورد سرانه های آموزشی نیز خاطرنشان کرد: در منطقه ۲۲، به اندازه کافی مدرسه ساخته نشده و ۱۴ هزار دانش آموز ما در مناطق دو و پنج تحصیل می کنند. البته جلسات با آموزش و پرورش منطقه داریم. وظیفه ما نیست که مدرسه بسازیم اما می توانیم تا جایی که مقدور است بستر و زمین را فراهم کنیم.

وی در خاتمه درباره پروژه ایران مال نیز اظهار داشت: شهرداری مکلف است به ساختمان هایی که بدون پروانه هستند اجازه ساخت ندهد. ایران مال مجوز داشته اما بیش از آن ساخت و ساز کرده است. مدتهاست پرونده این مجموعه در دست بررسی است و به زودی درباره آن حکم صادر می شود.

کد خبر 4368461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =