۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۳۰

در جلسه شورای شهر عنوان شد:

افشاگری عضو شورای شهر کرج/حضور افراد پرنفوذ در شهرداری

افشاگری عضو شورای شهر کرج/حضور افراد پرنفوذ در شهرداری

کرج - یکی از اعضای شورای شهر کرج مدعی است شهرداری تاوان نفوذ افرادی در امور شهر را پس می‌دهد که باقدرت وارد بدنه شهرداری و تصمیمات مهم مدیران اجرایی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نبیونی صبح یکشنبه در هشتاد و دومین جلسه رسمی شورای شهر کرج، ضمن تسلیت شهادت امام محمدباقر(ع)، اظهار کرد: محمدرضا احمدی‌نژاد سرپرست کنونی شهرداری کرج در جلسه قبل با ارسال نامه‌ای به شورای شهر از ادامه مسئولیت خود به‌عنوان کاندیدای این سمت انصراف دادند.

رئیس شورای شهر کرج افزود: به دنبال اعلام انصراف سرپرست کنونی شهردار کرج از امروز بحث و بررسی برای انتخاب شهردار منتخب این کلان‌شهر انجام می‌شود.

رحیم خستو سخنگوی شورای شهر کرج هم ضمن تذکر به مسئولین شهرداری این کلان‌شهر خواستار ارائه اطلاعات کامل از دکه‌های سطح شهر و قراردادهای موجود در این زمینه شد و گفت: لازم است از سوی شهرداری مشخص شود که قرارداد اجاره این دکه‌ها ازنظر اقتصادی چه میزان صرفه برای شهر دارد.

فرماندار کرج استعفا دهد!

سارا دشتگرد رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج با اشاره به حضور احتمالی سیروس شفقی فرماندار کرج در میان گزینه‌های مدنظر برای انتخاب شهردار این کلان‌شهر گفت: فرماندار کرج در ابتدا باید انصراف خود را از سمت فعلی که دارند اعلام کرده و در ادامه وارد وادی کاندیداتوری برای شهردار منتخب کرج شوند.

وی بیان کرد: سرپرست کنونی شهرداری کرج از روز چهارشنبه بدون اعلام مرخصی خود در این منصب حضور نداشته است و در ابتدای هفته جاری عدم حضور چندروزه خود در شهرداری را به شورای شهر اعلام کرده است.

در ادامه جلسه منصور وحیدی نائب رئیس شورای شهر کرج بیان کرد: اکنون عدم مشخص نشدن شهردار منتخب کرج موجب شده که نماینده شهر در مجلس شورای اسلامی هم از این موضوع گلایه داشته باشد.

وحیدی افزود: در این مدت سرپرستی سه‌ماهه به عهده محمدرضا احمدی‌نژاد بوده است که این بازه زمانی به اتمام رسیده و بعدازاین مدت دیگر نباید این بلاتکلیفی‌ها در شهر ادامه پیدا کند.

امروز شهرداری کرج تاوان نفوذ افرادی را پس می‌دهد که باقدرت وارد بدنه شهرداری شدندوی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ عنوان پست کلیدی و اساسی در طول این مدت با حکم سرپرست کنونی شهرداری کرج انجام‌شده است، افزود: انتخاب و گزینش افراد در پست‌های اجرایی شهر با نگاه سلیقه‌ای نباید بکار گرفته شود.

نائب رئیس شورای شهر کرج گفت: امروز شهرداری کرج تاوان نفوذ افرادی در امور شهر را پس می‌دهد که باقدرت وارد بدنه شهرداری و تصمیمات مهم مدیران اجرایی در این مورد شده‌اند.

بعد از ایراد نطق پیش از دستور اعضای شورا، رأی‌گیری در خصوص اعلام انصراف محمدرضا احمدی‌نژاد گزینه منتخب شهرداری کرج اعلام شد که باده رأی موافق به تصویب رسید.

به دنبال این رأی‌گیری، دستور جلسه شورای شهر در خصوص بررسی گزینه‌های مطرح برای انتخاب سرپرست جدید تصدی شهرداری کرج صورت گرفت؛ چراکه طبق اعلام رئیس شورای شهر فرصت سه‌ماهه برای فعالیت محمدرضا احمدی‌نژاد سرپرست کنونی شهرداری این کلان‌شهر به اتمام رسیده است و این انتخاب باید مجدد انجام شود.

غیبت سرپرست شهرداری کرج در جلسات شورا!

عباس زارع رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر کرج به دنبال اعلام این تصمیم گفت: پیشبرد شهر نیازمند  وجود یک شهردار است و بهتر است به‌جای انتخاب مجدد سرپرست، رأی‌گیری در خصوص گزینه نهایی برای تصدی کرسی شهردار کرج را انجام دهیم.

رحیم خستو هم در تائید صحبت‌های رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر، گفت: انتخاب مجدد سرپرست شهرداری در چنین شرایطی ضروری با صلاح شهر و پیشبرد امور نیست.

سخنگوی شورای شهر کرج در ادامه خواستار بررسی گزینه‌های مطرح برای تصدی کرسی شهرداری این کلان‌شهر شد.

نایب‌رئیس شورای شهر کرج هم با انتقاد از عدم حضور سرپرست کنونی شهرداری کرج در صحن علنی شورا، گفت: شهر کرج اکنون سرپرستی می‌خواهد که باانگیزه کار کند و در جلسات به‌طور مرتب حضور یابد.

به دنبال سخنان اعضای شورای شهر کرج، رئیس شورا خواستار برگزاری جلسه غیرعلنی شد تا بررسی نقطه نظرات اعضای شورا و همچنین بررسی عملکرد سرپرست کنونی شهرداری کرج در آن جلسه انجام شود که به دنبال رأی‌گیری این موضوع و موافقت اعضای شورای شهر مقرر شد بعدازظهر دوشنبه ساعت ۱۵ این جلسه برگزار شود.

کد خبر 4378554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha