تا جوان اشتغال نداشته باشد درهیچ حوزه ای نمی توان باآنان صحبت کرد

سنندج - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: تا زمانی که جوانان اشتغال نداشته باشند نمی توان در حوزه های دیگر مانند حوزه سیاسی، فرهنگی، هنری، مذهبی و اقتصادی با آنان صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی تندگویان بعد از ظهر امروز در چهارمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان کردستان اظهارداشت: در حال حاضر کردستانی یکی از جوان ترین استان های کشور است و اگر در حوزه ساماندهی این جوانان نتوانیم برنامه های مدونی داشته باشیم ممکن است با توجه به مشکلات اشتغال در آینده با خطرات جدی مواجه شویم.

وی افزود: اگر امروز ما به عنوان متولیان حوزه جوانان نتوانیم آسیب های اجتماعی جوانان و دغدغه های آنان را برطرف کنیم، سازمان های امنیتی و نظامی بعدا نمی توانند آنها را حل کنند و همین امر باعث افزایش مشکلات در جامعه جوان کشور می شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: وقتی به گزارشات اختشاشات و ناامنی های اجتماعی نگاه می کنیم بیشتر کسانی که در این ناهنجاری ها حضور دارند جوانان هستند و این نشان می دهد ما به عنوان دستگاه متولی در این حوزه فعالیت خود را به خوبی انجام نداده ایم.

تندگویان با انتقاد از عدم حضور مدیران کل در جلسات ستاد یادآور شد: وقتی وضعیت استان کردستان را می بینیم یک بهم ریختگی در ستاد وجود دارد و این جای هشدار و نگرانی است.

وی بیان کرد: کم کاری مسئولان ستاد جوانان استان باعث افزایش مشکلات در این حوزه شده و با وضعیت حمایتی که مدیران کل عضو ستاد از این جلسات دارند ما امیدی به روند بهبود مشکلات حوزه جوانان کردستان نداریم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: استانی که جوانان بسیاری دارد نباید وضعیت ستاد آن به اینگونه باشد و در حال که سالانه باید حدود ۱۰ جلسه برگزار کنند اکنون با گذشت هفت ماه تنها چهار جلسه برگزار کرده اند که این نشان می دهد اعضای ستاد به این موضوع اهمیت نمی دهند.

تندگویان اظهارداشت: جوانان نخبه و فعالی در حوزه های مختلف در این استان وجود دارند که ما برای مناسبت های بین المللی از وجود آنها بهره می گیریم ولی وقتی در استان حضور دارند کوچکترین بهره ای از آنان گرفته نمی شود و همیشه با درهای بسته از سوی مسئولان مواجه می شوند.

وی به بحث اشتغال و تسهیلات اشتغالزایی حوزه جوانان نیز اشاره کرد و افزود: در برنامه های وزارت اعتبارات استانی براساس فعالیت های صورت گرفته ستاد جوانان استان ها در نظر گرفته می شود که با توجه به کم کاری مسئولان این ستاد همواره اعتبارات ناچیزی سهم این استان است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: اگر مسئولان ستاد بتوانند به بنده این تضمین را بدهند که فعالیت های ستاد جوانان و بهره گیری از سازمان های مردم نهاد در فعالیت های برون سپاری شده دستگاه های عضو در طول سال دو برابر شود، بنده نیز قول می دهم اعتبارات بحش اشتغال جوانان در سال آینده پنج برابر شود که با توجه به آمارهایی که می بینم این اتفاق بعید به نظر می افتد.

تندگویان به یکی دیگر از آسیب های اجتماعی و بحث طلاق در میان جوانان نیز اشاره کرد و یادآور شد: متاسفانه طبق آمارهای موجود بخض عمده ای از طلاق ها در همان سال اول زندگی به وقوع پیوسته و این نشان می دهد که جوانان ما از زندگی مشترک هیچ درکی ندارند و تنها به دنبال تشکیل آن بوده اند.

وی بیان کرد: اگر موضوع مشاوره و آموزش های پیش از ازدواج اجباری شود می شود زمینه کاهش آمارهای طلاق که خود آن می تواند پایه گذار بسیاری از آسیب های اجتماعی دیگر باشد را فراهم کرد.

کد خبر 4423562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =