سالانه ۲ میلیون راننده جدید به چرخه ترافیکی کشور اضافه می‌شود

جانشین فرمانده ناجا گفت: سالانه حدود ۲ میلیون راننده جدید به چرخه ترافیکی کشور اضافه می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت راهور، سرتیپ دکتر اسکندر مومنی در مراسم طرح جدید تست مواد مخدر رانندگان کشور گفت: در سال ۸۴ حدود ۲۸ هزار نفر با ۷ میلیون خودرو کشته می شدند که این رقم در. پایان سال گذشته به ۱۶ هزار کشته با حدود ۲۰ میلیون خودرو رسید.

وی افزود: شاید تصور جامعه این باشد که ایران در رتبه بالای کشته های تصادفات رانندگی است ولی الان ایران از میانگین دنیا در این بخش پایین تر است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به این که ۳ شاخص در خصوص کشته های تصادفات استفاده می شود که بهترین شاخص به ازای ۱۰ هزار وسیله نقلیه است افزود: شمار کشته های تصادفات رانندگی در امریکا ۳۶ هزار نفر و ایران ۱۶ هزار است در حالی که تعداد خودروهای امریکا بسیار بیشتر از ایران است.

وی با تاکید بر این که قانون باید برای اندک متخلفان بازدارنده و برای عموم مردم تسهیل کننده باشد افزود: کنترل رفتار ترافیکی و کنترل مکانیزه ضروری است. هرچند اقدامات خوبی در خصوص کنترل مکانیزه و هوشمند رفتار رانندگان صورت گرفته است اما هنوز تا رسیدن به وضعیت مطلوب در این زمینه بسیار فاصله داریم. لذا تاکید می کنیم استفاده از تجهیزات و امکانات دقیق کنترلی در ترافیک ضروری است.

به گفته جانشین فرمانده ناجا سالانه حدود ۲ میلیون راننده جدید اضافه می شود.

وی به قانون جدید رسیدگی به تخلفات رانندگی اشاره کرد و گفت: هرچند قانون جدید بسیار بازدارنده بود ولی باید همین قانون نیز سختگیرانه تر و بازدارنده تر شود.

جانشین فرمانده ناجا به قوانین سایر کشورها اشاره کرد و گفت: کشوری داریم که استفاده از مواد مخدر ۶ هزار دلار جریمه دارد و اگر منجر به تصادف شود ۲۰ هزار دلار جریمه و حبس دارد.
 

کد خبر 4425588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =