نهمین حراج هنر معاصر ایران ۲۱ دی ماه برگزار می‌شود

نهمین حراج هنر معاصر ایران با ارایه آثار مدرن و پست مدرن از هنرمندان جوان و استادان هنرهای تجسمی جمعه ۲۱ دی ماه در هتل پارسیان آزادی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نوبت دوم نهمین حراج تهران با عنوان نهمین حراج هنر معاصر ایران با مدیریت علیرضا سمیع آذر، روز جمعه ۲۱ دی ماه در هتل پارسیان آزادی برگزار می‌شود.

حراج تهران ویژه آثار هنری کلاسیک و مدرن ایران تیرماه هر سال برگزار می شود و نوبت دوم این حراج که از سال ۹۵ در دی ماه برگزار شده است به حراج آثار هنری جوانان و نقاشان معاصر اختصاص دارد و این آثار عموما با هدایت گالری ها به حراج تهران راه پیدا می کنند.

علیرضا سمیع‌آذر مدیر حراج تهران درباره برگزاری نوبت دوم نهمین حراج تهران به خبرنگار مهر گفت: دهمین حراج تهران با رویکرد معاصر و پست مدرن با عنوان حراج هنر معاصر دی ماه در هتل پارسیان آزادی برگزار می‌شود.

وی در مورد آثار هنرمندان حاضر در این حراج بیان کرد: علاوه بر آثار اساتید و هنرمندان جوان که با نگاهی معاصر به آفرینش هنر می پردازند، آثاری از پیشگامان هنری که رویکردشان پست مدرن است مثل منصور قندریز، منیر فرمانفرماییان و حسین زنده رودی نیز در این حراج حضور خواهد داشت.

سمیع‌آذر در توضیح بیشتر گفت: هنرمندانی که آثارشان به شکل خالص و ناب مدرنیست است و در کارهایشان از عناصر سنتی همچون نقش مایه های سنتی٫ موتیف‌های شیعی و سقاخانه‌ای خبری نیست؛ مثل سهراب سپهری بهجت صدر حسین کاظمی و محسن وزیری مقدم که مدرنیست ناب محسوب می‌شوند، در حراج هنر مدرن حضور خواهند داشت اما هنرمندانی که در کارهایشان از عناصر سنتی، نشانه محلی، نقش مایه های مذهبی و هنرهای سنتی همچون آینه‌کاری استفاده می‌کند، به شکلی پست مدرن محسوب شده و آثارشان ممکن است در دهمین حراج تهران ارایه شود.

مدیر حراج تهران در پایان خاطرنشان کرد: تعداد آثار هنرمندان فقید و برجسته پست مدرن در دهمین حراج تهران ۱۰ درصد آثار را تشکیل می‌دهد، اما جزو آثار گران به حساب می‌آیند.

به گزارش مهر، نهمین حراج تهران ویژه آثار هنری کلاسیک و مدرن ایران هشتم تیرماه در حالی چکش خورد که کل فروش این حراج ۳۱ میلیارد و ۳۷۸ میلیون تومان برآورد شد. گران ترین اثر نهمین حراج تهران، تابلوی بدون عنوان سهراب سپهری بود که با قیمت ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان چکش خورد. در نهمین حراج تهران ۵ اثر هنری فروش میلیاردی داشتند؛ علاوه بر تابلوی منحصر به فرد سهراب سپهری، تابلوی نقاشی خط «هـ هَوّز» حسین زنده رودی با قیمت ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان چکش خورد. همچنین تابلوی نقاشی بدون عنوان رضا مافی یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فروخته شد. اثر دیگری از سهراب سپهری که در این حراج حضور داشت نیز به قیمت یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان فروش رفت. اثر رنگ روغن روی گونی بدون عنوان منصور قندریز نیز یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان چکش خورد.

کد خبر 4445983

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =