مطالبات شهرداری همدان از دستگاه‌های اجرایی ۲۰۰ میلیاردتومان است

همدان - رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان میزان مطالبات شهرداری همدان از دستگاه های اجرایی را ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

به گزارش خبرنگا مهر، حسین قراباغی امروز در نشست اعضای شورای شهر با عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تلاش کمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری شورای شهر در دوره جدید بر این است که از ظرفیت و جایگاه همدانی های تاثیر گذار برای پیشرفت کهن شهر همدان استفاده کند، افزود: مشکلات پیش روی مدیریت شهری تهیه شده و راه کارهای عملیاتی آن نیز تقدیم خواهد شد تا با حمایت های لازم نسبت به مرتفع نمودن آن اقدام شود.

حسین قراباغی ریشه همه مشکلات و بزه های اجتماعی را از بیکاری دانست و اظهار کرد: ایجاد اشتغال مهمترین راهکار برون رفت از این مشکلات است.

وی ادامه داد: کمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهرهمدان در راستای جذب سرمایه گذار برای پیشرفت در حوزه مدیریت شهری تمام تلاش خود را می کند تا در پایان عمر کاری این کمیسیون نتایج ماندگاری را برای شهر و نیز ارائه گزارش داشته باشد.

حسین قراباغی همچنین به برگزاری اجلاس جهانی گردشگری همدان ۲۰۱۸ اشاره کرد و این اجلاس را یک اتفاق مبارک و بسیار ارزشمند برای شناساندن ظرفیت های گردشگری، اقتصادی و سرمایه گذاری برای کهن شهر همدان دانست.

تکمیل پروژه های عمرانی شهر همدان نیازمند اعتبارات مالی است

وی از عدم اختصاص بودجه رویداد همدان ۲۰۱۸ نیز انتقاد کرد و در ادامه به اجرای پروژه های تاثیرگذار در سطح شهر همدان اشاره کرد و گفت: پروژه های مهمی شامل فازهای پل غدیر شهرک فرهنگیان، پل سردار شهید همدانی، پیاده راه بلوار گردشگری ارم در دست اجرا است که تکمیل آنها نیازمند مساعدت و اختصاص منابع ملی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و گردشگری شورای شهر همدان ساماندهی ورودهای سه گانه شهری را به عنوان یک نیاز تاثیر گذار در نگاه گردشگر نسبت به شهر تاریخی همدان عنوان کرد.

قراباغی بااشاره به ظرفیت هایی چون ۲۰۰ هکتار از اراضی سد اکباتان برای احداث پارک، اختصاص ۱۰۲ هکتار از اراضی فخر آباد برای بوستان ولایت و به عنوان پایلوت گردشگری در آینده و ۵۰۰  هکتار از اراضی روستای شورین به عنوان فرصت های جدید اقتصادی، گفت: در حال رایزنی برای جذب سرمایه گذار در این خصوص هستیم.

رئیس کمیته حسابرسی شورای شهر همدان مطالبات شهرداری همدان از دستگاه های مرتبط را ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: بخش عمده ای از این مطالبات هنوز وصول نشده است.

لزوم هماهنگی قانون پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری با سایر سازمانها حسین قراباغی بر لزوم هماهنگی قانون پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری با سایر سازمان های دیگر در قانون خدمات کشوری را تاکید کرد و خواستار مساعدت لازم در زمینه شد.

رئیس شورای شهر همدان نیز با تشریح کلیات فعالیت شورای پنجم گفت: شورای شهر همدان دارای ۱۱ عضو و ۸ کمیسیون بوده که در طول هفته ۲ جلسه صحن برگزار می کند.

کامران گردان با بیان اینکه انسجام و همدلی بین اعضای شورای شهر همدان وجود دارد، افزود: مصوبات شورای شهر به کمیته انطباق فرمانداری ارسال می شود و در اکثر موارد نیز مورد تایید کمیته مذکور بوده است.

وی به محدودیت منابع و کمبود نقدینگی شهرداری همدان اشاره کرد و یادآور شد: همدان از معدود شهرهایی است که برای پرداخت هزینه های جاری عقب افتادگی ندارد.

رئیس شورای شهر همدان با توجه به مشاهده تضعیف جایگاه شوراهای اسلامی در سال های اخیر، خواستار توجه و نگاه ویژه به جایگاه منتخبین مردم در پارلمان محلی شد و با انتقاد از درآمدهای پایدار و ارزش افزوده که به خزانه دولت واریز می شود؛ تعریف یک وحدت رویه در اجرا را خواستار شده زیرا به اعتقاد وی شهرهای کوچک در این خصوص متضرر خواهند شد.

وی ضمن اشاره به مصوبه تخفیف ها و مشوق های سرمایه گذاری؛ توسط شورای شهر همدان در سال های اخیر، اضافه کرد: باید تلاش شود تا از موقعیت شهروندان همدانی در حوزه های مختلف سرمایه گذاری برای ایجاد درآمدهای پایدار در مدیریت شهری بهره گرفته شود.

حمایت سرمایه گذار از غدغه های مدیریت شهری باشد

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه حمایت از سرمایه گذار باید به عنوان یکی از غدغه های مدیریت شهری باشد، گفت: اعمال سلیقه در اجرای قانون عامل ایجاد چندگانگی در راه رسیدن به تعالی مدیریت شهری است.

سید مسعود عسگریان با بیان اینکه باید با تصویب ضوابط خاص نسبت به جذب سرمایه گذار شهری اقدام کرد، گفت: اراده ما بر این است تا در حد توان مشکلات حوزه شهری حل کنیم و در این راستا باید یک سری قوانین خاص برای ترغیب سرمایه گذار در حوزه گردشگری تعریف شود.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای شهر همدان نیز گفت: با توجه به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در توزیع قدرت و اعتقاد ایشان به واگذاری امور به مردم، باید تمرکز قدرت از ناحیه دولت ها به مردم واگذارشده تا  اداره امور شهر و روستا توسط آنان صورت گیرد.

اکبر کاوسی خواستار افزایش قدرت شوراهای اسلامی شهر شد و افزود: با توجه به اهمیت نقش مردم در مدیریت شهری، دست یابی به توسعه مدیریت شهری منوط به ایجاد حس اعتماد بین شهروندان است.

وی خواستار ایجاد تغییر در نگاه مدیریت کلان کشوری شد و اضافه کرد: درآمدهای چرخش مالیاتی هر شهری باید در همان شهر هزینه شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری وحمل و نقل شورای شهر همدان نیز از وضعیت بد اقتصادی  که مردم در حال حاضر درگیر آن بوده؛ انتقاد کرد و این وضعیت را در عدم دست یابی به رونق شهری مرتبط دانست.

سیاسی کاری آفت سیستم اداری کشور است

علی فتحی سیاسی کاری را یکی از آفت های سیستم اداری کشور دانست و گفت: هیچ اراده ای برای تولید، جذب سرمایه و اشتغال وجود ندارد.

فتحی طرح پیشنهادی افزایش پایه حقوقی کارمنان شهرداری در سطوح مختلف و به طور خاص نیروهای خدمات شهری را مطرح کرد و خواستار اتخاذ تدابیری برای این مورد به صورت یکپارچه در سطح کشور شد.

مشاور اقتصادی مقام معظم رهبری نیز خواستار ورود چشمگیر استارتاپ ها در کمک به مدیریت شهری همدان شد و گفت: عملکرد این مجموعه های جوان، پویا و خوش فکر موجب ایجاد پیش بستر سرمایه گذاری در همدان می شود.

علی آقامحمدی با تاکید بر تقویت و احیاء باقیمانده محله های قدیمی شهر تاریخی همدان افزود: تعریف مسیرهای گردشگری با جانمایی امکانات و زیرساخت های گردشگری نیاز اساسی شهر همدان است.

وی گفت: میدان آرامگاه بوعلی، پیاده راه های بوعلی و اکباتان باید به میدان باباطاهر ختم شده و امکانات مورد نیاز توریست داخلی و خارجی باید در مسیر ذکر شده جانمایی شود؛ تا برای بازدید کننده جذابیت ایجاد کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مجوز شهر تاب آور برای همدان را یک فرصت ارزشمند دانست و جلسه با جوانان و شنیدن نظرات کارشناسی آن ها، تقویت بحث استارتاپ ها، احیاء کاروان سراهای قدیمی با تعریف عملکرد جدید و ایجاد بسته های حمایتی از نیروهای خدمات شهری همدان را مورد تاکید قرار دارد.

کد خبر 4475841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =