ظرفیت های خوبی برای توسعه اقتصادی در بندرامیرآباد وجود دارد

بهشهر- استاندار مازندران با بیان اینکه ظرفیتی خوبی در بندرامیرآباد برای توسعه اقتصادی وجود دارد از سرمایه گذاران برای توسعه صادرات در بندر امیرآباد دعوت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین زادگان ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از بندر امیرآباد بهشهر جایگاه این بندر را جایگاه ویژه ای دانست و افزود: دولت های مختلف در سال های مختلف این انقلاب، در شکل گیری و توسعه بندر امیرآباد نقش داشته اند و اکنون ظرفیت اقتصادی مهمی در استان وجود دارد.

وی گفت: با توجه به وجود پتانسیل مناسب در بندر امیرآباد، زیرساخت ها و  ظرفیت های مختلف سرمایه گذاری، باید سرمایه گذاران در این بخش ورود کدره و برای توسعه صادرات تلاش شود.

استاندار مازندران خاطر نشان کرد: امروزه با فاصله گرفتن از اتکاء به منابع نفتی برای تامین منابع مالی، صادرات، نقش مهمی در توسعه اقتصادی و تامین منابع مالی ایفا می کند و باید از این ظرفیت استفاده و صادرات در بندر و استان مازندران افزایش یابد.

حسین زادگان بیان داشت: تاکنون بخش خصوصی به درستی از ظرفیت بندر امیرآباد به عنوان یکی از بنادر شمال کشور که در برخی از موارد همچون غلات، پایلوت غلات شمال کشور است و اولویت ها و مزیت های مختلف دارد؛ استفاده نشد.

وی گفت: همه ما باید برای توسعه بندرامیرآباد بهشهر از وضعیت کنونی تلاش کنیم و مازندرانی های سراسر کشور برای جذب سرمایه گذار در این بندر، توسعه اقتصادی مازندران و توسعه صادرات تلاش کنند.

استاندار مازندران با بیان اینکه باید مشوق های مختلف برای ورود سرمایه گذاران به بندر و سرمایه گذاری در بندر امیرآباد انجام شود؛ خاطر نشان کرد: اگر چه معافیت های مالیاتی مناسب و مشوق های مختلفی وجود دارد؛ اما برای ورود سرمایه گذاران در این حوزه بیش از پیش تلاش شود.

حسین زادگان افزود: امروز برای توسعه اقتصادی باید بخش های خصوصی وارد کار شده و صادرات رونق یابد و همه استان، ظرفیت های استانی و مازندرانی ها برای این امر تلاش کنند.

کد خبر 4476030

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =