نخستین همایش ملی مواد رنگ‌زا، محیط زیست و توسعه پایدار برگزار شد

نخستین همایش نخستین همایش ملی مواد رنگ‌زا، محیط زیست و توسعه پایدار به همت وزارت علوم تحقیقات و فناوری، موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش و سازمان حفاظت محیط زیست، امروز برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر نخستین همایش نخستین همایش ملی مواد رنگ‌زا، محیط زیست و توسعه پایدار به همت وزارت علوم تحقیقات و فناوری، موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش و سازمان حفاظت محیط زیست، امروز در محل سازمان محیط زیست برگزار شد.

محمدابراهیم علیا، هیئت‌علمی پژوهشگاه علوم و فناوری رنگ و پوشش، هدف از برگزاری این همایش را ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه عنوان کرد و گفت: ۸ماه پیش دبیرخانه این همایش فعال شد و دفتر آب‌وخاک سازمان محیط زیست دست یاری به ما داد تا این همایش به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: بسیاری از صنایعی که با ما در ارتباط‌اند، گرفتار مشکلات زیست محیطی هستند و ممکن است راهکاری برای این موضوع نداشته باشند. از سویی دیگر محیط زیست موضوعی جهانی است و ما نمی‌توانیم بی‌اعتنا به نسل‌های آینده باشیم. ما ملزم به رعایت استاندارهایی هستیم تا طبیعت را همان‌گونه که تحویل گرفتیم به آیندگان تحویل دهیم. سازمان محیط زیست نیز در بخش‌های اجرایی مثل دفتر آب‌وخاک این دغدغه را دنبال می‌کند.

علیا با تأکید بر اینکه پایش های انجام‌شده در سازمان برای رعایت استانداردهای زیست محیطی است افزود: برای رسیدن به این مطلوب به ملزوماتی نیاز است زیرا همیشه توجیه صنعت این بوده که اجرای استانداردهای زیست محیطی هزینه‌بر است اما امروزه صنایع بر این باور هستند که نتیجه رعایت استانداردهای زیست محیطی برد-برد است.

این پژوهشگر با اشاره به بحران آب گفت: با توجه به این بحران و حجم عظیمی از پساب و آلودگی خاک و آب‌وهوا که با آن روبرو هستیم، باید به استانداردهای زیست محیطی بیش‌ازپیش توجه کنیم.

وی در پایان صحبت‌هایش نزدیک شدن سازمان محیط زیست به صنایع و تشویق صنایع به رعایت استانداردهای زیست محیطی، انتقال دانش فنی حوزه دانشگاه و بهره‌مندی از تجربه بخش صنعت را از محورهای ارزشمند این همایش عنوان کرد.

کد خبر 4476209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =