خانه تشکلهای اصفهان به زودی راه اندازی می شود

اصفهان- رئیس اداره مشارکت‌های فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: در جلسه‌ای با مدیران ارشد مدیریت شهری تصمیم بر این شد که خانه تشکل‌های اصفهان به زودی راه‌اندازی شود.

 فروغ صادقیان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با ایجاد خانه تشکل‌های اصفهان، در آینده نزدیک شاهد برطرف شدن بخش زیادی از مشکلات سازمانهای مردم‌نهاد در زمینه تأمین مکان و دفاتر  هستیم و این امر  در راستای شبکه‌سازی و تعامل هرچه بیشتر سمن‌ها در جهت خدمات رسانی به جامعه هدف کمک شایانی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه حمایت از سازمان‌های مردم نهاد یکی از اولویت‌های کاری سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری اصفهان است، ادامه داد: سازمان‌های مردم‌نهاد  با وجود فعالیت‌های گسترده‌ای که در سطح شهر دارند، همواره در تامین محل اسکان دچار مشکلات عدیده‌ای هستند که با همکاری صورت گرفته با مدیریت شهری این چالش درحال رفع شدن است.

رئیس اداره مشارکت‌های فرهنگی اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری تصریح کرد: برای نخستین بار تعدادی از مراکز فرهنگی تحت نظارت شهرداری اصفهان به سازمان های مردم نهاد برای پیشبرد اهداف مشترک واگذار و دستورالعمل واگذاری به سازمان‌های مرم نهاد نیز تنظیم و تدوین شد.

وی با اشاره به واگذاری تعدادی از مراکز فرهنگی درمناطق ۱۵گانه به سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: اداره مشارکت‌های فرهنگی اجتماعی برنامه‌ریزیهای وسیعی را با تاسی از شعار و رویکرد حمایت، مشارکت و تعامل با سازمان‌های مردم‌نهاد در راستای حضور شهروندان و نهادهای مشارکت‌جو و مسئولیت پذیر در اداره هر چه بهتر شهر، انجام داده است.

صادقیان با اشاره به تاثیر کار داوطلبانه بر شخصیت فرد گفت: انجام کار داوطلبانه می‌تواند بر سلامت جسم و روان تأثیر مثبت و بسزایی داشته باشد، اعتماد به نفس را افزایش دهد و یکی از راه‌های مقابله با افسردگی خواهد بود چراکه می تواند باعث ایجاد احساس هدفمندی در افراد و محرک ذهن آنها شده و به ایجاد امید در زندگی منتهی شود.

کد خبر 4477165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 2 =