فراخوان همکاری های تحقیقاتی مشترک بین ایران و آلمان

اولین فراخوان مشترک همکاری های پژوهشی تحقیقاتی میان استادان و پژوهشگران ایرانی و آلمانی برای سال ۲۰۱۸ از ۱۸ دسامبر انتشار یافته وبه مدت دو سال قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ازوزارت علوم، اولین فراخوان مشترک همکاری های پژوهشی تحقیقاتی میان استادان و پژوهشگران ایرانی و آلمانی در چارچوب همکاری های بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان  (BMBF)، برای سال ۲۰۱۸ از ۱۸ دسامبر منتشر شد و به مدت دو سال قابل اجرا خواهد بود.

اولویت های تحقیقاتی پیشنهادی به شرح زیر تعیین شده اند:

تنوع زیستی، اقتصادبیولوژیک (از جمله امنیت غذایی)، محیط زیست (از جمله آب و تغییرات آب و هوایی) و سلامت.

پروژه هایی که حوزه فنی حرفه ای را نیز در بر می گیرند، در اولویت انتخاب داوران این فراخوان خواهند بود.

تبادل محققان، توسعه کنسرسیوم تحقیقاتی، تهیه طرح‌های تحقیقاتی کامل و کاربرد آنها؛ هماهنگی همکاری دوجانبه بین همکاران ایرانی و آلمانی؛ و آماده سازی و اجرای رویدادهای دو جانبه مانند کنفرانس ها، کارگاه ها و یا کمپین های میدانی، از اهداف این فراخوان مشترک است.

اعضای هیئت علمی و پژوهشگران و متقاضیان واجد شرایط به شرح مندرج در متن پیوست می‌توانند پروپوزال‌های خود را به زبان انگلیسی تا تاریخ ۱۵ آوریل ۲۰۱۹ مطابق با ۲۶ فروردین ۹۸ برای مرکز همکاری های علمی بین المللی به ایمیل a_kouhian@msrt.ir ارسال کنند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ملاحظه متن کامل فراخوان به زبان های انگلیسی و فارسی، نمونه پروپوزال و توضیحات جانبی فراخوان، می توانند به آدرس https://cisc.msrt.ir/fa مراجعه کرده و فایل های پیوست را ببینند.

کد خبر 4489478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =