دشمنان به دنبال کاهش سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی در کشور هستند

همدان - رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: دشمنان به دنبال کاهش سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی در کشور هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی بعد از ظهر چهارشنبه در مراسم روز وحدت حوزه و دانشگاه و گرامیداشت آیت‌الله مفتح بابیان اینکه شهید مفتح برآمده از حوزه علمیه است، گفت: آیت الله مفتح در فضای دانشگاهی برای به سعادت رساندن جامعه با بهره‌گیری از دو ظرفیت حوزه و دانشگاه تلاش کرد.

وی بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به سلطه‌گری غرب نه می‌گوید و در مقابل آن می‌ایستد، افزود: این دیدگاه با هزینه‌های مختلف تحمیل شده از سوی دشمنان از جمله ترور چهره‌های علمی، فرهنگی و دانشگاهی مانند شهادت دکتر مفتح در دانشگاه مواجه شده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه باید آزاداندیشی را در حوزه و دانشگاه که مرجعیت اجتماعی دارند ترویج داد و حوزه‌های تخصصی دانش را فراهم کرد؛ از شهید مفتح به عنوان فردی پیشرو در نزدیک کردن دو نهاد حوزه و دانشگاه یاد کرد.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه ها به مبانی فلسفی و هنجارهایی در کنار قواعد علمی نیاز دارند تا راهگشای مشکلات جامعه باشند، افزود: وحدت حوزه و دانشگاه لازم است تا با هم افزایی در راستای به سعادت رساندن جامعه تلاش کنند.

حجت‌الاسلام رستمی همچنین با بیان اینکه دشمنان بدنبال کاهش سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی در کشور هستند، اظهارداشت: امروزه خطرات بیرونی کم اثر تر از خطرات درونی است.

وی با بیان اینکه جریانی کاملاً با برنامه در حال تخریب امید و اعتماد به نفس در کشور است، عنوان کرد: مردم ایران در دوران بعد از انقلاب با اتکا به قدرت درونی مشکلات را پشت سر گذاشتند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه بخشی که دشمن امروزه مورد توجه قرار داده تخریب سرمایه‌های معنوی شامل باورهای دینی و مذهبی است، گفت: دانشجو تربیت پذیر است و نگاه و رفتار اساتید، دانشجویان را شکل می‌دهد اما گاهی معلمان در حوزه انتقال تاریخ کشور کوتاهی کرده اند.

رئیس حوزه علمیه همدان نیز به لزوم حفظ وحدت حوزه و دانشگاه اشاره و عنوان کرد: شهیدبهشتی، شهیدمطهری، شهیدمفتح و شهیدباهنر در ایجاد وحدت حوزه و دانشگاه نقش داشتند.

آیت‌الله مصطفی موسوی‌اصفهانی با تاکید بر اینکه امروزه کمبود مملکت در داشتن انسان‌های ساخته شده در تمام ابعاد است، اضافه کرد: اگر انسان‌هایی در دو بعد دانشگاهی و حوزوی تربیت شده بودند این میزان مشکلات در مسائل سیاسی، اقتصادی و اجتماعی وجود نداشت.

وی بهترین راه ساختن انسان‌های جامع و کامل را حوزه‌های علمیه و دانشگاه ها برشمرد و بابیان اینکه این خواسته در سایه وحدت حوزه و دانشگاه محقق می‌شود، گفت: دانشگاهیان و حوزویان باید در ابعاد مختلف و مسائل روز یکدیگر را تقویت کنند.

کد خبر 4490014

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =