۸ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۱۳

مهر گزارش می‌دهد؛

جدال بر سر یک داروخانه/ «هلال‌احمر» علوم پزشکی را به مناظره طلبید

جدال بر سر یک داروخانه/ «هلال‌احمر» علوم پزشکی را به مناظره طلبید

خرم‌آباد- جدال بر سر داروخانه «هلال‌احمر» لرستان همچنان ادامه دارد تا این بار مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر این استان مسئولان دانشگاه علوم پزشکی را به مناظره دعوت کند.

خبرگزاری مهر- گروه استان ها: موضوع راه اندازی داروخانه هلال احمر لرستان همواره محل مجادله بین مسئولان جمعیت هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی این استان بوده است تا در آخرین اظهار نظرها، مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان مسئولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان را به مناظره و برگزاری نشستی مشترک با حضور خبرنگاران دعوت کند.

ائمه جمعه، استاندار و همه تاکید دارند روی دایر شدن این داروخانه و خیلی هم اصرار داشته اند

صارم رضایی امروز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع راه اندازی داروخانه هلال احمر در لرستان اظهار داشت: ائمه جمعه، استاندار و همه تاکید دارند روی دایر شدن این داروخانه و خیلی هم اصرار داشته اند؛  مجوزهای مربوط به ما نیز گرفته شده است اما در استان موافقت نمی شود.

وی با بیان اینکه در خیلی از استان ها برای راه اندازی داروخانه هلال احمر مجوز کشوری را نداشته اند و با مجوز استانی توانسته اند داروخانه را راه اندازی کنند، تصریح کرد: تا زمانیکه در استان پروانه بهره برداری ندهند نمی توانیم کاری کنیم،  استاندار گفتند بدون هماهنگی با استان داروخانه راه اندازی شود اما نیاز است مجوزی در دست داشته باشیم.

چرا نباید داروخانه هلال احمر داشته باشیم؟

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با تاکید بر اینکه تا کنون هیچ مجوزی از سوی استان برای داروخانه هلال احمر، نه تخصصی و نه عمومی به ما نداده اند، افزود: ما چرا نباید داروخانه هلال احمر داشته باشیم؟ ایلام، مرکزی، کرمانشاه و همه استان های همجوار ما داروخانه هلال احمر دارند و تنها ما نداریم؛  همشهری های ما دارو نیاز دارند و از استان های دیگر تهیه می کنند.

رضایی با اشاره به اینکه ما در استان تولید کننده دارو هستیم و ظرفیت های بسیاری در استان داریم که می توانیم آن ها را به کار بگیریم، خطاب به خبرنگاران ادامه داد: جانبداری از هیج ارگانی نکنید اما آنچه خواسته مردم است را پیگیری کنید.

قرار نیست در داروخانه هلال احمر لوازم آرایشی بفروشیم

وی با بیان اینکه قرار نیست در داروخانه هلال احمر لوازم آرایشی بفروشیم، تصریح کرد: اما داروخانه ای که کار مردم را راه بیندازد می خواهیم، بیمار سرطانی در کنار داروهای تخصصی خود به یکسری داروهای جنرال نیز نیاز دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان با تاکید بر اینکه قیمت داروها در داروخانه هلال احمر پایین تر از دولتی است چون کار عام المنفعه و خدمت به مردم است، خودمان نیز طرح های حمایتی هم داریم و بیماران می توانند با حداقل ها داروی مورد نیاز خود را دریافت کنند، افزود: مسئولان اگر نمی خواهند داروخانه راه اندازی شود بگویند؛ چون مدت مجوز ما هم دارد تمام می شود و دوباره برای دریافت آن باید در سیکل اداری بیافتیم.

برای حل مسئله پیشنهاد می کنم همه این جمع خبرنگاران، ما و دانشگاه علوم پزشکی بنشینیم مباحث را حل کنیم

رضایی با اشاره به اینکه چرا همه استان ها باید داروخانه هلال احمر داشته باشند و ما نداشته باشیم؟ گفت: همه شما می دانید چه کسانی اجازه نمی دهند این داروخانه راه اندازی شود؛ اما برای حل مسئله پیشنهاد می کنم همه این جمع خبرنگاران، ما و دانشگاه علوم پزشکی بنشینیم مباحث را حل کنیم،  شاید حرف آن ها منطقی باشد.

وی با بیان اینکه همه ما در این استان زندگی می کنیم، دغدغه اصلی ما مشکل مردم است، دغدغه ما این است که کاری برای استان انجام دهیم، تصریح کرد: با حضور این جمع نشستی داشته باشیم،  از نظر فضا و دارو برای راه اندازی داروخانه هلال احمر مشکلی نداریم و ان شاء الله در نشستی جمعی موضوع حل شود.

بر اساس این گزارش، ایجاد داروخانه هلال احمر مسئله ای است که مورد تایید و حمایت استاندار لرستان و ائمه جمعه بوده است اما مخالفت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان باعث شده تا همچنان پیگیری ها برای راه اندازی داروخانه ای که دسترسی آسان و ارزان مردم به داروهای خاص را فراهم می کند، بی نتیجه بماند.

کد خبر 4498768

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha