صدور ۲۵ هزار کد ۱۶ رقمی برای محصولات سالم کشاورزی لرستان

خرم‌آباد- مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی لرستان، ازصدور ۲۵ هزار کد ۱۶ رقمی برای محصولات سالم کشاورزی این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید جوادی ظهر چهارشنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی لرستان در سخنانی با اشاره به اجرای برنامه ارتقای سلامت هشت محصول کشاورزی لرستان، اظهار داشت: در سال جاری کار مستند سازی ۵۵۱ هزار تن محصول کشاورزی استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته مقرر بود که ۲۸۰ میلیارد ریال از محل طرح سلامت برای اجرای برنامه ارتقای سلامت محصولات کشاورزی از سوی وزارت بهداشت اختصاص پیدا کند، گفت: بر اساس نامه ای که از معاونت آفات سازمان حفظ نباتات به ما ابلاغ شده هنوز این اعتبار به وزارت جهاد کشاورزی پرداخت نشده است.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی لرستان با تاکید بر اینکه این طرح قرار است در ۲۱ استان کشور از جمله لرستان اجرا شود، تصریح کرد: در رونوشت نامه وزیر بهداشت به استانداران، قرار بر این است که اعتبارات از طریق مدیریت و برنامه ریزی استان ها و با هماهنگی علوم پزشکی و جهاد کشاورزی پرداخت شود.

جوادی، بیان داشت: لرستان جزء استان های برتر در تولید محصولات سالم کشاورزی است.

وی، بیان داشت: امسال ۲۵ هزار و ۸۴ کد، ۱۶ رقمی برای بهره برداران بخش کشاورزی استان در حوزه محصولات سالم در سطح ۱۶۳ هزار و ۵۳ هکتار صادر کرده ایم.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی لرستان با تاکید بر اینکه ما هم باید به کمیت و هم به کیفیت و سلامت محصولات غذایی توجه کنیم، گفت: بیش از ۶۰۷ عامل خسارت زا برای محصولات کشاورزی وجود دارد.

کد خبر 4502790

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =