انتشارات سروش آماده اوج گیری است

مدیرعامل پیشین انتشارات سروش گفت: این مجموعه پس از پشت سر گذاشتن چند سال سخت و مشکلات اجرایی مختلف، در حال حاضر مثل ققنوسی است که به عرصه فرهنگ کشور برگشته و آماده اوج گیری است.

به گزارش خبرنگارمهر، مراسم تکریم مجید بلالی و معارفه ابراهیم شمشیری به‌عنوان مدیرعامل جدید انتشارات سروش، عصر امروز چهارشنبه ۱۹ دی در ساختمان سروش برگزار شد.

مجید بلالی مدیرعامل پیشین انتشارات سروش در این مراسم گفت: بعد از آقای فیروزان و شعر دوست و تحولات فرهنگی کشور، سروش نتوانست خود را با سرعت تغییرات هماهنگ کند. سروش تنها یک ناشر نیست بلکه یک گروه مطبوعاتی بوده و بخش زیادی از خانواده مطبوعاتی کشور، دوره هایی را در آن گذرانده اند. بسیاری از نویسندگان و شاعران چه به عنوان صاحب اثر و چه در مقام مدیر اجرایی همه به نوعی وامدار سروش بوده اند.

وی افزود: سروش یکی از افتخارات و سرمایه های بزرگ صدا و سیما و کشور است اما طی ۵-۶ سال گذشته مشکلات تشدید شد و تغییر ابزارهای ارتباطی که به نوعی صنعت نشر کشور را پشت سر گذاشت، باعث شد سروش دچار مشکل شود و نتواند خود را با شرایط محیطی همراه کند. در شرایط فعلی روزی نیست که چند کتابخانه یا مجله تعطیل نشود. هرچند فکر و اندیشه در عرصه های دیگری بروز پیدا می کند اما هیچ چیز نمی تواند جای کتاب و نوشتن را بگیرد.

بلالی ادامه داد: سروش از دهه ۷۰ به عنوان یک شرکت دولتی تغییر وضعیت داد اما همچنان رویکرد سازمانی داشت. مشکلات زیاد انتشارات تا دقیقه ۹۰ روی هم جمع شده اند تا در نهایت مثل سیلی روی این مجموعه آوار شوند که نمی شد از پسشان برآمد. ما یک ارگان دولتی صرف نبودیم که کارهای اداری، سامان داده شود و ما بخواهیم فقط کار فرهنگی کنیم. همین شد که از سروش، پیکری فرتوت و بیمار باقی ماند و متأسفانه در دوره ای از صدا و سیما به این جمع بندی رسیدند که این فرزند کهنسال را به خانه سالمندان بفرستند. در برهه ای هم حتی به فکر فرستادنش به دیار باقی افتادند  که اقداماتی هم در این زمینه انجام شد اما آقای علی عسگری که به صدا و سیما آمد، یک گزارش کلی گرفت و دستور داد جلوی این اقدام گرفته شود.

مدیرعامل پیشین انتشارات سروش گفت: به من گفته شد که دو سال فرصت داری شرکت را نجات دهی و از حالت بحرانی خارج کنی. روزی که می خواستم به سروش بیایم با چشم انداز مبهمی مواجه بودم و نمی دانستم وارد چه معرکه ای می شوم. مشکلات شرکت هم عمدتاً اجرایی بودند تا فرهنگی. جا دارد که اذعان کنم که در دو سال گذشته دوره پرفشاری را گذراندیم چاره ای هم نبود. کمکی که سازمان به سروش می کند تقریبا معادل با کمکی است که ۵ سال پیش می کرد. حالا با وضعیت فعلی مسائل اقتصادی این کمک را مقایسه کنید! با این منابع اندک واقعا فکر می کنم کارکنان نجیب سروش شرایط سخت را به صورت فوق العاده تحمل کردند.

وی افزود: احساس من بعد از دو سال این است سروش ققنوس وار به سپهر فرهنگی کشور برگشته و آماده اوج گیری است. من خیلی تلاش نکردم با منابع مالی مشکلات را حل کنم بلکه سعی کردم با افزایش بهره وری منابع انسانی این کار را انجام دهم. یعنی در حال حاضر هر فرد در سروش دو برابر زحمت می کشد و با نصف ظرفیت پرسنل کارها را پیش برده ایم.  به دلیل برخی از اخبار یأس آور درباره سروش، سازمان دربرهه ای از ما فاصله می گرفت.

سخنران پایانی این مراسم شمشیری بود که گفت: بزرگترین سرمایه هر مجموعه نیروی انسانی است.

وی با اشاره به مسئله چاپ کتاب گفت: در این زمینه بحث ظرفیت سازمان صدا و سیما در باره کتاب مطرح است. تلاش جدی ما این است که هم از ظرفیت های سروش برای صدا و سیما استفاده کنیم و هم از ظرفیت های سازمان برای سروش و فعال سازی بخش کتاب بهره ببریم.

کد خبر 4508800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =