۲۵ دی ۱۳۹۷، ۲۰:۳۶

دبیرکل کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت:

دفاتر پیشخوان دولت روند تحقق دولت الکترونیک را سرعت بخشیده است

دفاتر پیشخوان دولت روند تحقق دولت الکترونیک را سرعت بخشیده است

یزد ـ دبیرکل کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت با تشریح خدماتی که از سوی دفاتر پیشخوان دولت ارائه می شود، گفت: این دفاتر ایجاد و توسعه و تحقق دولت الکترونیک را سرعت بخشیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی فلاح حقیقی در مراسم افتتاح پانزدهمین دفتر پیشخوان ارائه خدمات هویتی در شهر یزد اظهار داشت: روند واگذاری برخی امور به بخشی خصوصی و برون‌سپاری برخی فعالیت‌های ادارات دولتی به دفاتر پیشخوان دولت خوب بوده و این امر گامی در مسیر تحقق سریع‌تر دولت الکترونیک بوده است.

وی با اشاره به اینکه این اقدام رفاه شهروندان و تکریم بیشتر ارباب رجوع را نیز به دنبال داشته است، افزود: برون‌سپاری برخی فعالیت‌های دولتی علاوه بر اینکه بدنه دولت را چالاک می‌کند، رهنمودهای رهبری در زمینه تحقق اصل 44 قانون اساسی را نیز محقق می کند.

فلاح حقیقی با بیان اینکه خدمات ارائه شده در شبکه دفاتر پیشخوان دولت به موازات سایر ارکان توسعه دولت الکترونیک افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: این واگذاری‌ها روند توسعه دولت الکترونیک را سرعت بخشیده است.

وی با اشاره به خدماتی که از سوی دستگاه‌های دولتی برون سپاری شده است، اظهار داشت: در حال حاضر خدمات حوزه وزارت آموزش و پرورش، وزارت ورزش و جوانان، سازمان ثبت احوال، شهرداری‌ها، ادارات برق، گاز، آب، صندوق‌های بازنشستگی، وزارت تعاون و اپراتورها از طریق شبکه دفاتر پیشخوان خدمات دولت به مردم عرضه می شود.

فلاح حقیقی اظهار امیدواری کرد: دولت اقدامات خود را در مسیر برون سپاری فعالیت‌ها تسریع کند تا هم مردم خدمات سریع‌تر و بهتری دریافت کنند و هم روند توسعه دفاتر پیشخوان تسریع شود.

راه اندازی پانزدهمین دفتر پیشخوان دولت در شهر یزد

مدیرکل ثبت احوال استان یزد نیز در این مراسم اظهار داشت: واگذاری بخشی از خدمات دولتی به بخش خصوصی و کاهش تصدیگری دولت همچنین نقش این دفاتر در تسهیل روند ارائه خدمات به مردم مثبت و سازنده است.

محمدعلی مکرمی بیان کرد: به کارگیری دولت الکترونیک و سامانه های هوشمند در دستگاه های اداری به واسطه از بین بردن ارتباط مستقیم گیرنده خدمت با ارائه کننده آن، زمینه بسیاری از فسادهایی را که می تواند در مواجهه افراد با یکدیگر بروز کند از بین می‌برد.

به گزارش مهر، امروز پانزدهمین دفتر پیشخوان دولت در سطح شهر یزد و بیست و نهمین دفتر در استان در بلوار استقلال یزد راه اندازی شد و مردم می‌توانند خدمات ثبت احوال را نیز از این دفاتر دریافت کنند.

کد خبر 4514305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha