دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی با گذشته قابل مقایسه نیست

بوشهر - تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی و تاکید بر لزوم حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه از نکات مهم مطرح شده در نماز جمعه اهرم، چغادک و سیراف بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عیسی راستگو در خطبه‌های امروز نماز جمعه اهرم ضمن تسلیت شهادت فاطمه زهرا(س) به ساحت مقدس ولی عصر(عج) و مقام معظم رهبری و نمازگزاران شهر اهرم خواستار هماهنگی هیئت‌های مذهبی برای برگزاری مراسم سالروز شهادت فاطمه زهرا (س) در شهر اهرم و شهرستان شد.

امام جمعه اهرم ضمن تبریک سالروز چهل سالگی انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز دشمن در حال توطئه‌ و تحرکات عجیبی برای کم جلوه دادن حضور مردم است. آنها به بهانه‌های مختلف از جمله  اقتصادی و بیکاری جوانان با همکاری سرویس‌های جاسوسی‌شان برای اغتشاش و نا امنی در راهپیمایی ۲۲ بهمن دست به کار شدند که با حضور گسترده مردم این توطئه‌ دشمن نقش بر آب خواهد شد.

راستگو گفت: مرگ بر امریکا یعنی مرگ بر سران امریکا که در هر توطئه‌ ای در نقاط عالم حضور دارند. حضور پر رنگ مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن بیعت مجدد با آرمان‌های بلند انقلاب و امام و شهدا است.

وی ادامه داد: دشمن منتظر حضور مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن و رصد آن خواهند کرد که با حضور گسترده در راهپیمایی۲۲ بهمن خواب و خیال و توطئه‌ دشمن را به یاس تبدیل خواهیم کرد. امروز انقلاب‌های مردمی مردمی منطقه چشم به حضور شما مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن دارند.

امام جمعه اهرم اضافه کرد: امروز فشار اقتصادی که دشمن به راه انداخته با حضور در  راهپیمایی و پشتیبانی از مسئولان و این انقلاب با همه تهدیدها و دشمنی ها و تحریم‌ها مقابله می کنیم. مردم باید قدر این پدیده عظیم بدانند و دولت نیز در راستای حل مسائل  و مشکلات اقتصادی مردم و  بیکاری جوانان راحل ارائه کنند.

امام جمعه اهرم افزود: از فرماندار و مسئولان در شهرستان برای تلاش برای خدمت بیشتر به مردم تشکر می کنم. یکی از مطالبات مردم ادامه احداث و تکمیل فاز دوم بیمارستان بود که در سفر استاندار بوشهر افتتاح شد و ما منتظر هستیم که این بیمارستان تجهیزاتی که نیاز به آن داده شود.

دستاوردهای انقلاب بی‌نظیر است

حجت الاسلام صادق عاشوری در خطبه‌های امروز نماز جمعه سیراف اظهار داشت: وقتی به توصیف حضرت امام خمینی(ره) در عظمت انقلاب اسلامی می‌‏رسیم، با تعابیری به ظاهر عجیب همچون «معجزه بزرگ الهی»، «تجلی حکومت الله در روی زمین»، «هدیه‏‌ای از عالم غیب ربوبی»، «نتیجه اعتصام به حبل الهی»، «پیروزی با تأییدات غیبی الهی»، «آشکار شدن نعمت بزرگ الهی»، «جلوه گر شدن نور خدا»، «پیروزی حق بر باطل»، و… مواجه می‏‌شویم که نشان می‏‌دهد نگاه ایشان به انقلاب اسلامی متفاوت از دیگران بوده و آن‏ را مقول‌ه‏ای فرازمینی و نمادی از اعجاز الهی می‏‌بینند.

وی اضافه کرد: نظام سلطه با به‏‌وجودآوردن فشارهای جدید ازجمله تحریک برخی افراد و گروه‏‌های ناراضی کشور که در شرایط سخت اقتصادی قرار دارند، با سازماندهی برای ایجاد اغتشاش در کشور و تشدید تحریم‏‌های بعد از برجام، درصدد جدایی مردم از حکومت است و به‌‏طور قطع، ۲۲ بهمن را فرصت مناسبی برای دریافت سیگنال‏‌هایی جهت ارزیابی موفقیت برنامه‌‏های خود می‏‌داند. از همین رو حضور پررنگ مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، می‏‌تواند سناریوها و برنامه‏‌های دشمن را به هم ریخته و ننگ دیگری را بر پیشانی آن‏ها بنشاند.

امام جمعه سیراف درباره تأثیرات داخلی و خارجی حضور مردم در راهپیمایی امسال‏ گفت:حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن آن هم در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تجدید بیعت با آرمان‏‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری واصول و اهداف انقلاب اسلامی است. ملت ایران با گذشت ۴۰سال از پیروزی انقلاب اسلامی بدون ترس و توجه به توطئه‏های دشمنان خارجی نشان می‌‏دهند که از آرمان‌‏های انقلاب و اسلام کوتاه نخواهند آمد.

وی افزود: در حال حاضر دشمنان با انواع تهدیدها و تحریم‏ها و فشارهای مضاعفی که وارد می‏‌کنند، قصد ناامید کردن مردم از انقلاب را دارند و حضور دشمن شکن آن‏ها نشان از تأثیر ناپذیری مردم از تبلیغات منفی و مسموم دشمن دارد.

عاشوری بیان کرد: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال می‏‌تواند ترجمان خنثی‏‌کننده توطئه‌‏های دشمنان باشد. دشمنان می‌‏بینند که با وجود همه تهدیدها و خط و نشان کشیدن‌‏ها، ملت ما به‏ مثابه این فراز ازجمله شهید مظلوم بهشتی است که فرمودند: ملت ما شیشه است که اگر شکسته شود، برنده‏‌تر می‏‌شود.

وی ادامه داد: جنبش بیداری اسلامی کشورهای منطقه که حتی به بیداری انسان‏ها در اروپا و آمریکا انجامیده است، چشم به پایمردی و استقامت ملت ما دارد. حضور مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن به‏‌صورت گسترده نمایشگر استقامت و پایداری مردم نسبت به داشتن روحیه آزادگی و زیر سلطه زورمداران عالم قرار نگرفتن است.

امام جمع هسیراف درباره رمز و راز ماندگاری و چهل سالگی انقلاب اسلامی‏ گفت: درحالی که ملت مسلمان و انقلابی ایران اسلامی تلاش می‌‏کنند تا جشن‏‌های بزرگداشت ۴۰ سالگی انقلاب خود را با شکوه هرچه تمام برگزار کنند، عده‌‏ای معتقدند تفاوت چندانی میان چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با سنوات گذشته و آینده وجود ندارد.

وی بیان کرد: اولین وجه متمایزکننده ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی به جنبه الهی آن مربوط می‏‌شود چراکه رسیدن به این انقلاب به سن ۴۰ سالگی در مقایسه با سایر انقلابات آسمانی و زمینی چیزی شبیه معجزه است. اعجازی که‏ بی‏‌شک بدون اراده او و عنایات و امدادهایش امکان وقوع نداشت. بزرگداشت هرچه با شکوهتر جشن ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی در درجه اول تشکر و سپاس از خداوند منان است که چنین منتی را بر مردم مسلمان ایران نهاد.

عاشوری بیان کرد: از دیگر دلایل تفاوت چهل سالگی انقلاب اسلامی با دیگر سنوات در این است که برخی از نیروهای خودی درون نظام به بهانه این‏که ماموریت انقلاب تمام شده، دچار انفعال و وادادگی شده‌‏اند.

وی ادامه داد: بدیهی است در این مقطع، هنر نیروهای مدافع انقلاب باید اثبات توانایی انقلاب و تداوم قدرتمندانه آن و تعریف ماموریت‏‌های بزرگ در آینده باشد. رسیدن انقلاب به سن چهل سالگی به‏طور طبیعی این فرصت را ایجاد می‏‌کند تا ضمن آسیب‏‌شناسی از عملکرد گذشته و احصاء نقاط قوت خود، راهبرد آینده انقلاب را ترسیم کنند.

امام جمعه سیراف تصریح کرد: چهار دهه کشور داری در شرایط سخت و عبور از بحران‏های متعدد، تجارب ارزنده‏ای را فراروی مدیران کشور قرار داده که لازم است به نسل جوان منتقل شود.

وی افزود: یکی دیگر از تفاوت‏‌های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ، به تاثیر آن بر استمرار انقلاب اسلامی و ماندگاری آن باز می‏‌گردد. این اهمیت زمانی افزایش می‏‌یابد که ماندگاری و تداوم انقلاب اسلامی برای غرب غیرقابل باور بوده و به‏شدت از این جهت ناخرسند و عصبانی هستند.

لزوم حضور گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن

حجت الاسلام رضا خدری در خطبه های نماز جمعه چغادک با تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: دفاع فاطمه زهرا(س) از حریم امامت و ولایت توانست از قتل حضرت علی(ع) در جو متشنج آن روز مدینه جلوگیری کند و حقّانیت حضرت علی(ع) را به‌ مرور زمان ثابت کند.

امام جمعه چغادک ادامه داد:‌ مبارزه روشنگرانه و سیره سیاسی حضرت زهرا(س) به جهت عدم همراهی و عدم حمایت مردم با شهادت مظلومانه ایشان آن حضرت به پایان رسید، اما این مبارزه معنای حقیقی ولایت ماندگار کرد و اگر این قیام و مبارزه فاطمی نبود جریان امامت بعد از پیامبر خاتمه می‌­یافت.

وی افزود: آنچه امروز در بزرگداشت‌­ها و مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) لازم است ما به آن توجه جدی داشته باشیم. این هدف است یعنی هدف زنده نگه داشتن خط ولایت و امامت که برخی متأسفانه دچار بدفهمی و کج فهمی از مراسمات می‌­شوند و هدف اصلی حضرت فاطمه(س) را گم می‌­کنند.

خدری اضافه کرد: او از جایگاه ‌بی‌مانند خود نزد رسول گرامی اسلام(ص) و با استفاده از علم و بصیرتی که داشت برای بیداری مسلمانان استفاده کرد و در زمانی که علی(ع) به‌دلیل مصلحت حفظ اسلام و زحمات رسول گرامی(ص) مجبور به سکوت بود، به دفاع از حریم ولایت اقدام کرد و در نهایت با شهادت خود حقانیت علی(ع) را تثبیت کرد و از انحراف عمیقی که اسلام را کاملاً نابود می­‌کرد، جلوگیری کرد.

وی با گرامداشت دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: یوم الله بودن ۲۲ بهمن در کلام حضرت امام(ره) به خوبی تفسیر شده است که تعابیر بزرگی همچون «معجزه بزرگ الهی» و «تجلی حکومت الهی در روی زمین» در مورد این انقلاب به کار برده­‌اند.

امام جمعه چغادک با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در مورد پیروزی معجزه آسای انقلاب اسلامی گفت: دشمنان کینه توز ملت ایران ۴۰ سال برای سرنگونی نظام مقدس اسلامی ما تلاش کردند و توطئه­‌های پیچیده­‌ای برای از پا در آوردن مردم و ساقط کردن این نظام طراحی و اجرا کردند.

خدری ادامه داد: بحمدالله و با تأییدات الهی و حضور و حمایت مردمی و رهبری های روشنگرانه و الهی امامین انقلاب نتوانستند کاری از پیش ببرند در صورتی که معمولاً با یکی از این نقشه‌­ها و توطئه‌­ها بسیاری از نظام‌های دنیا را از پا در آورده و سرنگونن کرده‌­اند.

وی افزود: در یک سال گذشته هم دشمنان مستکبر ما از آمریکا و اسرائیل گرفته تا حکومت‌های مرتجع و وابسته آنها در منطقه تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا ما به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نرسیم ولی با همت مردم و اتکال به پروردگار ما رسیدیم و ان شاءالله این مردم راهپیمایی ۲۲ بهمن چهل سالگی انقلاب را قطعاً با شکوهتر از سال‌های گذشته برگزار خواهند کرد.

کد خبر 4537333

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =