۲۷ هزار نفر در جشنواره قرآن و عترت ثبت نام کردند

۲۷ هزار نفر در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور ثبت نام کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، بنا بر اعلام دبیرخانه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تاکنون ۲۷ هزار نفر در این جشنواره ثبت نام کرده اند که بیش از نیمی از ثبت نام کنندگان کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند.

۱۱ هزار دانشجو، ۱۵ هزار کارمند و هزار استاد تاکنون برای شرکت در این جشنواره اعلام آمادگی کرده اند.

برای شرکت در بخش معارف قرآنی ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر، در بخش آوایی ۵ هزار و ۵۰۰ نفر، در بخش پژوهشی ۷۰۰ نفر، در بخش ادبی هزار نفر و در بخش فناوری ۱۰۰ نفر تاکنون اعلام آمادگی کرده‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با ۴ هزار و ۵۰۰ شرکت کننده تاکنون بیشترین ثبت نام کننده را دارد و پس از آن دانشگاه علوم پزشکی گلستان با ۳ هزار و ۱۰۰ و دانشگاه علوم پزشکی شیراز با ۲ هزار و ۷۰۰ شرکت کننده در رتبه بعدی قرار دارند.

ثبت نام از مخاطبان بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت از نیمه اول آذر ماه ۱۳۹۷ آغاز شده است و تا ۲۰ فروردین  ماه سال ۱۳۹۸ ادامه دارد.

بخش معارف قرآنی مرحله دانشگاهی ۲۷ فروردین ۹۸ و بخش آوایی مرحله دانشگاهی حداکثر تا ۱۲ اردیبهشت ۹۸ برگزار می شود.

مرحله مقدماتی مسابقات تیمی در بازه زمانی ۱ اسفند ۹۷ تا ۱۲ اردیبهشت ۹۸ انجام می گیرد.

CD تلاوت نفرات برتر بخش آوایی باید حداکثر تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ارسال شود.

نتایج برگزیدگان بخش آوایی ۱۵ خرداد ۹۸ اعلام می شود و  آثار بخش‌های غیر حضوری جشنواره در روزهای ۱۸ تا ۲۲ خرداد ۹۸ جمع‌آوری خواهد شد.

نتایج بخش های هنری، ادبی، فناوری، پژوهشی ۳۰ تیرماه ۱۳۹۸ اعلام می شود.

بخش معارف قرآنی مرحله سراسری در ۸ مرداد ۹۸ برگزار و نتایج بخش معارف قرآنی مرحله سراسری ۲۵ مرداد ماه ۹۸ اعلام می شود.

مرحله سراسری بخش آوایی دهه اول شهریور ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

آثار حجمی توسط دانشگاه ها ۲۵ تا ۲۷ شهریورماه ۹۸ دریافت خواهد شد.

بخش آوایی این جشنواره شامل ۱۵ رشته قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، ترجمه خوانی، حفظ سوره نباء تا پایان سوره فجر با ترجمه، حفظ ۱ جزء، حفظ ۳ جزء، حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۱۵ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل، اذان، دعا و مناجات خوانی، آیین سخنوری، همخوانی و تواشیح است.

بخش معارف قرآنی شامل ۹ رشته آشنایی با احادیث اهل بیت، آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با سیره معصومین، حفظ موضوعی قرآن کریم، احکام، پرسمان معارفی و سبک زندگی قرآنی است.

بخش پژوهشی شامل چهار رشته مقاله نویسی، تالیف کتاب، بررسی و نقد کتاب و تلخیص کتاب و بخش فناوری شامل دو رشته تولید اپلیکیشن و کانال های مجازی قرآنی است.

بخش ادبی شامل چهار رشته شعر کلاسیک، داستان نویسی، نمایش‌نامه نویسی، فیلمنامه نویسی است.

بخش هنری شامل ۹ رشته خوشنویسی(نستعلیق- شکسته نستعلیق)، نقاشی، عکاسی، تذهیب، فیلم کوتاه، معرق و منبت، طراحی پوستر، نمایش (تئاتر صحنه)، پی‌نما (کمیک استریپ) است.

بخش تیمی این جشنواره نیز با شرکت گروه‌های سه نفره برگزار می‌شود و هر تیم باید شامل یک نفر حافظ حداقل ۱۰ جزء اول قرآن، یک نفر قاری و یک نفر فرد مسلط بر مفاهیم ، سیره معصومین، دعاشناسی باشد.

مجری جشنواره در مرحله دانشگاهی معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی و در مرحله سراسری دانشگاه علوم پزشکی همدان با حمایت و هدایت مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت است.

کد خبر 4543615

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =