رونق تولید ازمنظر قرآن برای مردم تبیین شود/لزوم توجه به اصول تحقق

همدان-مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه باید رونق تولید از منظر قرآن برای مردم تبیین شود، گفت: منابع تولیدی، سرمایه و بهره وری شاه کلید رونق تولید هستند و باید مورد توجه باشند.

حجت الاسلام علی دشتکی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تقارن ایام تحول طبیعت با ایام تحول معنویت و فصل نیایش و ماه شعبان عنوان کرد: این تقارن برکاتی برای نظام و همه مردم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند ماه رجب ماه خدا، ماه شعبان ماه من و ماه رمضان ماه بندگان من است، گفت: هر کسی برای رسیدن و حرکت به سوی خدا باید دارای برنامه باشد.

حجت الاسلام دشتکی با بیان اینکه این حرکت باید ابتدا و انتها و حساب و کتاب داشته باشد، عنوان کرد: طبق نظام محاسبه باید مؤمن بداند برای رسیدن به سعادت چه کارهایی باید انجام دهد.

در هر حرکتی باید یک نظام محاسبه وجود داشته باشد و یک سری اولویت‌ها مورد توجه قرار گیرد وی به نامگذاری سال جاری با عنوان رونق تولید اشاره و با بیان اینکه در هر حرکتی باید یک نظام محاسبه وجود داشته باشد و یک سری اولویت‌ها مورد توجه قرار گیرد، گفت: نامگذاری سال جاری به عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری اقدامی در راستای نامگذاری‌های یک دهه اخیر است.

حجت الاسلام دشتکی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم به عنوان الگو در دنیا مطرح باشیم باید به صورت جدی در این زمینه برنامه داشت و محاسبه گرانه پیش رفت، گفت: در این محاسبه گری باید اولویت‌ها مد نظر قرار گیرد کما اینکه شعارهای هر سال در نامگذاری گواه توجه به این موضوع است.

وی با بیان اینکه امسال سال رونق تولید است و در تداوم یک دهه اخیر مقام معظم رهبری اولویت اول در کشور را به لحاظ اینکه هم پیشروی کرده و هم توان مقابله با دشمن را داشته باشیم مسائل اقتصادی عنوان کرده‌اند، گفت: بر همین اساس امسال نیز موضوع رونق تولید مطرح شد.

وی با بیان اینکه تولید در نگاه دینی و اسلامی از جایگاه والایی برخوردار است و در بخش کشاورزی، معدن، صنعت و هر آنچه که به تولید مربوط می‌شود نگاه دینی مقدسی حاکم است، گفت: طبق فرموده امام صادق علیه السلام کسانی که چرخ تولید را به حرکت در می‌آورند نگاه ویژه ای بر آنها حاکم است کمااینکه پیامبر اکرم نیز در مورد این موضوع تاکیداتی دارد و با بوسه زدن بر دست کشاورز و کارگر جایگاه والای تولید در نظام توحیدی اسلامی و شیعی و علوی را اعلام می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه اقتصاد و رونق تولید امروز یک اولویت است کما اینکه از نگاه دینی همواره اولویت بوده و خواهد بود، گفت: باید در تحقق این شعار تلاش مضاعفی داشت.

خلاصه و چکیده نگاه توحیدی و اسلام مبنا قرار گیرد

وی با بیان اینکه باید خلاصه و چکیده نگاه توحیدی و اسلام را مبنا قرار داد، گفت: قرآن افزون بر بیان اهمیت و تأکید بر آن بر انجام جهاد رونق اقتصادی تاکید دارد.

وی با بیان اینکه قرآن مبحث جهاد در این زمینه را مطرح کرده و شیوه‌های مختلف بهره گیری از مواهب الهی را ارائه داده است، اظهار داشت: تاکید قرآن بر این است که برای پیشرفت به امور تولیدی توجه شود.

حجت الاسلام دشتکی با تاکید بر اینکه فعالیت اقتصادی ارزش بسیاری دارد و بارها در سیره عملی پیامبران و امامان معصوم مورد تاکید قرار گرفته است، اظهار داشت: قرآن در رابطه با عوامل تولید و نهاده‌هایی که خداوند برای بشر خلق کرده توصیه به شکرگزاری از این نعمت داده و توجه ویژه به آن را گوشزد کرده تا جامعه در مسیر رشد اقتصادی قرار گیرد.

رونق تولید می‌تواند به نیازهای جامعه پاسخ دهد و بر اساس آن افول و کم رونقی و توقف فعالیت واحدهای تولیدی از بین می‌رود مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه در این موضوع توجه به عمران و آبادانی و مقابله با گام‌های شیطانی و نکوهش دشمن مد نظر است، اضافه کرد: رونق تولید می‌تواند به نیازهای جامعه پاسخ دهد و بر اساس آن افول و کم رونقی و توقف فعالیت واحدهای تولیدی از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه باید طوری برنامه‌ریزی شود که اقدامات منجر به استقلال اقتصادی شود، گفت: ارتقای نظام تکنولوژیک در سطح کلان و بهره مندی از آن به تحقق رونق تولید کمک خواهد کرد.

حجت الاسلام دشتکی با بیان اینکه در زمینه رشد اقتصادی توجه به چند موضوع لازم است، اضافه کرد: منابع تولیدی، سرمایه و بهره وری شاه کلید رونق تولید هستند و باید مورد توجه باشند.

وی با بیان اینکه ارزش رونق تولید به قدری است که باید همه توان خود را بسیج کنیم تا محقق شود، گفت: در سطح کلان باید برنامه‌ها انجام شود و در حوزه فرهنگی نیز به موضوع توجه داشته باشیم.

بسترهای فرهنگی برای تحقق رونق تولید مهیا شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: برای بهره‌مندی مطلوب و نهادینه کردن این موضوع باید بسترهای فرهنگی را مهیا کرد که این امر از وظایف دستگاه‌های فرهنگی است و در این زمینه سازمان تبلیغات اسلامی نیز اولویت‌هایی را در رویکرد، راهبردها و برنامه‌های اجرایی مدنظر دارد.

وی با بیان اینکه رویکرد کلی در زمینه توجه به گام دوم انقلاب و تحقق شعار سال است، گفت: اجتماعی سازی اقدامات جهادی و انقلابی رویکرد تعریف شده برای سال جاری است که مد نظر خواهد بود.

حجت الاسلام دشتکی گفت: در راهبردهای اجرایی و اولویت‌ها نیز برجسته کردن ارزش‌های معنوی و اخلاقی در جامعه با محوریت منابع انسانی مد نظر است و اگر رونق تولید از منظر قرآن برای مردم تبیین شود اثرگذاری آن دو چندان خواهد بود

کد خبر 4583507

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =