محورهای اصلی و روستایی خراسان جنوبی بازگشایی شدند

بیرجند- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: تمامی محورهای اصلی و فرعی و روستایی در حوزه خراسان‌جنوبی با تلاش شبانه‌روزی راهداران بازگشایی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی، جعفر شهامت اظهار کرد: با تلاش شبانه‌روزی راهداران کلیه محورهای اصلی و فرعی و روستایی در حوزه خراسان‌جنوبی بازگشایی شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی بیان کرد: خوشبختانه در سیلاب‌های اخیر دو هدف همکاری جهت کنترل آسیب انسانی احتمالی و ایمنی مراکز جمعیتی و خسارت حداقلی به راه‌ها و برقراری قابلیت تردد در محورها در حدأقل زمان ممکن به‌عنوان اهداف مهم حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای پیگیری شد.

شهامت ادامه داد: با توجه به حجم بارش‌ها و همکاری سازمان‌های مرتبط، دستگاه‌های نظامی، انتظامی و امدادی و همکاری داوطلبانه مردم و پیمانکاران بخش خصوصی این اهداف تعیین شده به بهترین نحو انجام گرفت.

وی افزود: جلسات هماهنگی مدیریت بحران استان، شهرستان‌ها و حوزه راهداری، تحکیم درواسیون و دیوار خاکی هدایت آب، بازدید پل‌ها و بررسی وضعیت بالا دست و پایین دست پل‌ها و بندهای خاکی و قنوی راه‌ها از جمله اقدامات قبل از بارش‌های سیلابی اخیر بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: آماده‌سازی تیم‌های عملیاتی مدیریت بحران با به‌کارگیری کلیه امکانات و پرسنل بخش دولتی و خصوصی شامل ۴۴ دستگاه ماشین آلات پیمانکاران بخش خصوصی به‌عنوان بحران یار، ۲۱۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و ۳۴۰ نفر راهدار در طول راه‌ها در قالب ۵۲ تیم عملیاتی در کنار ناظرین ستادی حوزه راهداری از جمله مهم‌ترین اقدامات جهت عملیات امداد رسانی جاده‌ای در حوزه مدیریت بحران راهداری بوده است.

شهامت گفت: علی‌رغم وقوع بارندگی از ۱۲ میلیمتر تا حدود ۹۰ میلیمتر در کل استان طی دوره زمانی محدود و سیلاب‌های کم سابقه در غرب و شرق خراسان‌جنوبی که در شهرستان‌های طبس، (دیهوک – عشق آباد)، زیرکوه، فردوس، سربیشه، نهبندان و خوسف شدت بیشتری داشته است، خوشبختانه تاکنون تلفات انسانی ناشی از سیلاب نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه با فروکش کردن سیلاب‌ها محور عشق آباد به بردسکن هم از ظهر فردا در حوزه خراسان‌جنوبی قابل تردد خواهد بود، اظهار کرد: در تمامی محورهای شریانی، اصلی و روستایی خراسان‌جنوبی ایمن سازی اولیه انجام گرفته است و ترمیم اولیه راه‌ها حداکثر طی ده روز آتی به انجام خواهد رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی یادآور شد: ضروری است با توجه به باز بودن محورها در حوزه خراسان جنوبی از فردا، رانندگان عزیز تا زمان بازسازی کامل مسیرها به محدودیت سرعت و تابلوهای نصب شده در محل آبنماها و پل‌ها و سیل‌بردگی توجه کنند.

شهامت گفت: هم استانی‌ها قبل از تردد به مقصد استان‌های همجوار در محور منتهی به استان کرمان از مسیر راور و بردسکن در خراسان رضوی، از باز بودن مسیر در استان‌های همجوار از طریق سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها اطمینان حاصل کنند.

کد خبر 4593142

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =