۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۵۲

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی:

فاصله خراسان جنوبی با سرانه استاندارد آموزشی/۱۷درصد مدارس تخریبی

فاصله خراسان جنوبی با سرانه استاندارد آموزشی/۱۷درصد مدارس تخریبی

بیرجند- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: هم اکنون سرانه فضای آموزشی در استان ۶.۷۷ متر مربع بوده که استاندارد آن ۹.۷۵ متر مربع است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا بیکی با بیان اینکه ۱۷ درصد مدارس خراسان جنوبی تخریبی است، اظهار کرد: همچنین ۴۹ درصد نیازمند مقاوم‌سازی و ۳۴ درصد مدارس مستحکم است.

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی در خصوص وضعیت سرانه فضای آموزشی استان، افزود: وضعیت سرانه مدارس استان ۶.۷۷ متر مربع است اما استاندارد آن ۹.۷۵ است.

بیکی با اشاره به اینکه ۷۵ درصد مدارس استان برخوردار از سیستم گرمایشی حرارت مرکزی هستند، گفت: ۲۵ درصد مابقی فاقد سیستم گرمایشی حرارت از مرکز است.

وی با بیان اینکه ۳۴۶ کلاس درس در شهرستان‌های تابعه به غیر از بیرجند در مساکن مهر مورد نیاز بوده است، ادامه داد: از این تعداد ۱۷۶ کلاس تحویل و ۴۲ کلاس نیمه تمام است که ۱۲۸ کلاس دیگر در مساکن مهر ۱۰ شهرستان استان نیاز است.

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی افزود: در سایت‌های مساکن مهر شهرستان بیرجند ۳۹۶ کلاس درس فضای آموزشی نیاز بوده که ۷۵ کلاس تحویل، ۸۳ کلاس نیمه تمام و ۲۳۸ کلاس دیگر مورد نیاز است.

بیکی گفت: در شهرک‌های اقماری مانند حاجی آباد، امیرآباد، چهکند، شراب، رقویه، منظریه و علی‌آباد ۶۳ کلاس مورد نیاز است.

وی بیان کرد: در خراسان جنوبی ۱۱ جشنواره خیرین مدرسه ساز برگزار شده که ۱۴۲ میلیارد و ۱۶۴ میلیون تومان تعهدات خیرین بوده که از این تعهدات یک هزار و ۷۹۸ کلاس ساخته شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی یادآور شد: از این ۱۴۲ میلیارد و ۱۶۴ میلیون تومان تعهدات خیرین مدرسه ساز طی ۱۱ جشنواره، ۷۰ درصد محقق شده است و یک هزار و ۷۹۸ کلاس درس ساخته شده است.

کد خبر 4596853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha