طلسم طرح تعریض جاده دانشگاه آزاد بروجرد شکسته شد/ رضایت معارضین

بروجرد- بالاخره طلسم پروژه تعریض جاده دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد پس از کش و قوس‌های زیاد با رضایت معارضین و تملک زمین شکسته شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جاده دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در این سال‌ها به دلیل عرض کم و نداشتن شانه راه و دیگر موارد ایمنی راه سازی، مشکلات زیادی از جمله تصادفات دانشجویی را به خود دیده است که خاطر مسئولان دانشگاه و دانشجویان را مکدر کرده است.

عکس العمل مسئولان دانشگاه آزاد بروجرد نسبت به رفع مشکل و نگرانی از تلف شدن و احتمال تصادفات در آینده موجب شد این دانشگاه به فکر تعریض جاده افتاده و برای عملیاتی شدن این پروژه در مرحله اول یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص دهد.

تا کنون جلسات متعددی از سوی فرمانداری ویژه بروجرد برای برطرف شدن مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد با حضور مسئولان این دانشگاه، اداره راه و شهرسازی بروجرد و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مدیران کل این ادارات برگزار شده است که خوشبختانه پس از کش و قوس‌های فراوان بالاخره در جلسه اخیر با ورود جدی اداره راه و شهرسازی بروجرد این مشکل تا حدودی حل خواهد شد و در حال حاضر استارت کار زده شده است.

پروژه تعریض جاده دانشگاه از سال ۹۲ به طول ۳ کیلومتر کلید خورده است

این در حالی است که داریوش جاوید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد در گزارشات قبلی در رابطه با پروژه تعریض جاده این دانشگاه گفته بود: پروژه تعریض جاده دانشگاه از سال ۹۲ به طول ۳ کیلومتر کلید خورده است که به دلیل مشکلات و عدم تأمین اعتبار لازم تا به امروز به طول انجامیده است.

به گفته وی، دو سال پیش به دلیل عدم اعتبار مورد نیاز و کم کاری پیمانکار این پروژه متوقف شد که با ورود فرماندار وقت در سال گذشته پرونده این پروژه برای اجرای عملیات مجدد به روی میز آمد و پس از آن پی گیری های لازم از سوی دستگاه‌های اجرایی مربوطه انجام شد.

این پروژه به ۳ میلیارد تومان اعتبار برای عملیات اجرایی و ۳ میلیارد تومان نیز برای تملک زمین نیاز دارد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد یادآور شد: این پروژه به ۳ میلیارد تومان اعتبار برای عملیات اجرایی و ۳ میلیارد تومان نیز برای تملک زمین و خرید آن از معارضین طرح نیاز دارد که با همکاری اداره راه و شهرسازی و گرفتن اعتبارات لازم می‌توان این پروژه را عملیاتی کرد.

احمد پارسا رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد نیز در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: به تازگی طرح تعریض جاده دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد اصلاح شده است که پس از اصلاح طرح بر آن شدیم عملیات اجرایی در این جاده را مجدد آغاز کنیم.

با اکثر معارضین به توافق رسیده‌ایم

وی تصریح کرد: در گذشته تعداد معارضین برای تملک زمین زیاد بود که با اصلاح این طرح تعداد کمتر شده و تقریباً با اکثر معارضین به توافق رسیده‌ایم و عمده مشکل پروژه در مرحله تملک زمین حل شده است.

در حال حاضر پروژه عملیاتی و پیمانکار وارد تجهیز کارگاه این پروژه شده است

رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد با بیان اینکه مابقی مطالبات معارضین از محل تأمین اعتبارات استانی پرداخت خواهد شد، ادامه داد: مقرر شده است دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد با پرداخت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تأمین اعتبار جهت رضایت معارضین، طرح را آغاز کنیم که در حال حاضر پروژه عملیاتی و پیمانکار وارد تجهیز کارگاه این پروژه شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد افزود: همچنین مبلغ ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای پروژه برآورد شده است که راه و شهرسازی بروجرد آن را پرداخت خواهد کرد.

کد خبر 4617690

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =